Abyste se na dovolené nedostali do problémů

Dovolená je synonymem pro dny naplněné sluncem a pohodou, pro dny, kdy se lidé mají dobře, odpočívají a užívají si moře, hor, sportovních i kulturních aktivit. Ročně až tři miliony Čechů vyrazí do zahraničí, a přestože letošní číslo bude o něco nižší, cestovat do ciziny se nepřestalo. 

Pokud patříte mezi ty, kteří nezůstali sedět doma za pecí a vyrazili do zahraničí, určitě jste nelitovali. Turistické destinace jsou ve většině případů na riziko covidu připraveny, a tak sezóna s určitými omezeními probíhá a ještě není zdaleka u konce. V případě, že jste nalomeni, jestli ještě vyjet nebo ne, mohlo by vám pomoci se rozhodnout pojištění do zahraničí a covid. 

Pojistka na cesty

Mnoho lidí stále tápe, zda se na toto onemocnění pojistka vztahuje. Pro ty, co nevědí, máme dobrou zprávu. Pojištění od ERGO hradí veškeré náklady, které cestovní pojištění pokrývá, a to včetně nákladů za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID 19. Pojištění se ale nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou, či jakýmikoliv preventivními opatřeními (včetně nákladů na opožděný návrat do ČR). 

pojištění do zahraničí a covid

V případě, že máte dovolenou objednanou už delší dobu a chcete uplatnit storno zájezdu, máte nárok na plnění ze storna zájezdu v případě, že byl zájezd objednaný v době, kdy byla země na takzvaném semaforu ještě považována za bezpečnou. Samostatné připojištění na koronavirus se neposkytuje.

Bez pojistky nejezděte

Cestovní pojištění je po dokladech totožnosti druhým nejdůležitějším dokumentem, který byste měli při výjezdu za hranice mít. Dokáže vám výrazně ulehčit v situaci, když se setkáte s nějakou zdravotní indispozicí. Ať už je to úraz, nebo nutnost operativního výkonu, nebo už zmíněný a démonizovaný covid 19. 

V základní ceně cestovního pojištění ERGO navíc získáte více než 100 rekreačních sportů zdarma. Bez přirážky jsou obsaženy zimní i rekreační sporty, samozřejmostí je pojištění léčebných výloh v případě teroristického útoku, nonstop asistenční služba EuroCenter Prague, s.r.o. na čísle +420 221 860 626 a možnost sjednat si pojištění on-line na poslední chvíli z domova. Ke každé on-line smlouvě je zasílána SMS s číslem smlouvy a kontaktem na asistenci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>