Ideální cestovní pojistka do všech koutů světa existuje!

Zodpovědný cestovatel si na výpravu vždy přibalí cestovní pojištění, které ho bude chránit a zaručí, že se z poznávání cizích zemí nevrátí jako žebrák. Je několik důležitých věcí, kterým je třeba při výběru pojistky věnovat pozornost. Jaké to jsou a jak vypadá ideální pojistka na vaši cestu?

Limity a rozsah krytí 

Kvalitní cestovní zdravotní pojištění musí mít vysoké pojistné limity. Proč? Udávají maximální částku, kterou pojišťovna za lékařské ošetření i další úkony (např. převoz do nemocnice, pobyt druhé osoby v nemocnici apod.) zaplatí. Pro cesty do celého světa postačí limity ve výši 5 000 000 Kč. Je také důležité, aby v pojistce byly zahrnuty všechny aktivity, které budete za hranicemi ČR vykonávat. Je třeba se připojistit například při pobytu ve vysoké nadmořské výšce, pro různé druhy sportů apod.

windsurfing

Ceny se liší, nejvýhodnější jsou online! 

Sazby cestovního pojištění se u pojišťoven liší i v řádu několika desítek korun na den. Než nakoupíte, udělejte si srovnání pomocí online kalkulačky. Je také dobré pátrat po tom, zda pojišťovna při sjednání cestovního pojištění on-line nabízí nějaký bonus či slevu. Výhodné je z tohoto pohledu například pojištění od Ergo pojišťovny, ke kterému za pouhých 10 Kč na den získáte pojištění zavazadel, úrazu a odpovědnosti.

Je třeba jednat racionálně! 

Při pobytu byste se samozřejmě měli chovat tak, aby nedošlo k problémům. Někdy se tomu ale nelze vyhnout. Nemusí to být ani vaše vina a rázem vás bude odvážet sanitka k lékaři. Jak byste se měli v takovém případě zachovat? Je důležité co nejdříve kontaktovat pojišťovnu a řídit se jejími pokyny. Noste proto číslo na asistenční službu vždy u sebe.

cestovní pojištění

Jen s modrou nikdy!

Možná vás přece jen napadlo, že vám bude v zahraničí stačit jen zdravotní pojištění, které si platíte v ČR. Rozhodně ne! Více o tom, jak nebezpečné je vyrazit na cesty jen s modrou kartičkou, nabízí tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>