Proč se vyplatí cestovní pojištění – kdo nabízí nejlevnější a nejvýhodnější?

srovnávač pojištění

Cestování patří mezi nejoblíbenější způsob, jak si užít volný čas. Spousta lidí už však zcela jistě zažila situaci, kdy se malebná dovolená proměnila kvůli drobnému úrazu v nepříjemnou událost, a po příjezdu na dotyčné čekal účet za léčebné výlohy. Cestovní pojištění by podobným scénářům mělo předcházet. Kolik to stojí a jak ho sjednat?

Každý, kdo si platí zdravotní pojištění v České republice, má v rámci Evropské unie náklady na zdravotní péči v zahraničí hrazené. Většina lidí však již netuší, že se jedná pouze o základní zdravotní ošetření, a to v zařízeních, která jsou financována čistě z veřejných zdrojů.

To může způsobit skutečnost, že se lidé na svou zahraniční cestu nepřipojistí. Problémem je však výše nákladů, za které je případný pacient v zahraničí ošetřen. Tyto léčebné výlohy jsou mnohdy několikanásobně vyšší než v České republice. Přitom stačí sjednat jednoduché cestovní pojištění, které může naopak v složitých situacích výrazně ulevit, a to zejména finančně.

Jaké cestovní pojištění vybrat?

V dnešní době pojišťovny nabízí obrovské množství druhů cestovních pojištění a různých cestovních balíčků. Pokud si člověk připadá ztracen a neví, které pojištění je pro něj to nejlepší, je možné využít srovnávač pojištění. Zde má zákazník možnost na základě svých preferencí zvolit tu nejvhodnější variantu, a to navíc z pohodlí domova.

V jiných případech je možné navštívit kteroukoliv pobočku vybrané pojišťovny či cestovní kanceláře. Uzavření pojistky by mělo být rychlé, přesto v dnešní době digitální variantu většina lidí upřednostňuje.

Kolik to stojí?

Částka u většiny lidí hraje rovněž důležitou roli a je přirozené, že každý chce získat to nejlevnější cestovní pojištění. Balíčky jednotlivých pojišťoven se liší kus od kusu, nicméně příznivé ceny nabízí například balíček cestovní pojištění VZP.

Ceny cestovního pojištění začínají již od 7 Kč za den a při sjednání po internetu lze navíc získat slevu. I to může být dalším podnětem k tomu, proč by člověk cestovní pojištění neměl opomíjet.

Cestovní pojištění lze sjednat během několika vteřin a může ušetřit spoustu trápení.

nejlevnější cestovní pojištění

Jak funguje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění kryje veškerá rizika spojená s náhlým onemocněním, zraněním nebo zrušeným letem.

Při sjednání dané pojistné smlouvy záleží i na okolnostech zahraniční cesty. Může se jednat o pracovní, osobní či sportovní cestu, což je třeba také zohlednit. Dále stačí vyplnit osobní údaje, pojištění uhradit, a v době splatnosti částky či odeslání platby již pojištění vstupuje v platnost.

Svou roli dále hraje i délka pobytu a destinace. Obecně se rovněž doporučuje sjednat vyšší částky zejména na léčebné výlohy. A bonusem sjednání cestovního pojištění je 24hodinová asistenční služba během případné pojistné události.

Další případná připojištění se mohou vztahovat na různé události, například zrušený let. Zejména v dnešní době je cestování často velmi riskantní, co se letů týče, a proto je vhodné si svou případnou cestu detailně nastudovat. K tomu může pomoci například informační web Ministerstva zahraničních věcí.

Závěrem

Cestovní pojištění by mělo být při zahraničních cestách naprostou nezbytností. Ať už se jedná o ošetření zubu či naražené koleno, ceny za zdravotní péči v jiných zemích bývají nesrovnatelně vyšší a účty za léčebné výlohy by mohly člověka nemile překvapit.

Pomocí online srovnávačů je celé sjednání mnohem jednodušší a zabere pouze několik minut. A v neposlední řadě se jedná v základu a velmi nízké částky, které však mohou v případné zdravotní nesnázi hrát obrovskou roli. Cestovní pojištění by se zkrátka nemělo podceňovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>