Zažijte nevšední střední a severní Moravu

Olomouc a Ostrava, dvě města, která mají univerzitu, leží na východní straně republiky a jsou turisty hojně vyhledávaná.

Zážitky Olomouc

Co stojí v Olomouci za vidění

V případě Olomouce je to zejména díky její bohaté historii. Ne náhodou je od roku 2000 zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dominantu, díky, které se na tento seznam dostala najdete na náměstí a není to nic jiného než Sloup Nejsvětější Trojice. Rozhodně to však není jen sloup kvůli čemu byste se měli do Olomouce vydat. Celé historické centrum má svou jedinečnou atmosféru. Olomouc je protkána řadou kostelů, odlehlé uličky nabízí romantická zákoutí a nepopsatelný pocit harmonie na vás dolehne na pár kilometrů vzdáleném poutním místě Svatý kopeček. Právě ten je cílem nejen řady poutníků, ale také obyčejných turistů. Zážitky Olomouc jsou opravdu velmi pestré a na své si zde přijdou dospělí i děti. V horkých dnech nabízí příjemné osvěžení místní aquapark či procházka ve stínu některého z parků.

Kam se vydat v Ostravě

Ne jinak je na tom však i Ostrava. Ta se pyšní velkou zoologickou zahradou a patří k významným dopravním uzlům. Mnohdy je zavrhována za svou přílišnou industriálnost, ale na druhou stranu i tyto průmyslové památky patří ke kulturnímu dědictví. Každý, koho zajímá hornictví bude jen těžko hledat místo, kde by mohl získat více informací. K návštěvě vybízí Hornické muzeum, nebo Vítkovické železárny. Ti, kteří ocení spíše tradičnější historické památky by neměli vynechat Slezkoostravský hrad nebo vyhlídkovou věž Nové radnice. Pokud se ovšem řekne zážitky Ostrava, pak se asi většině vybaví legendární Stodolní ulice, otázkou však je, jestli si zážitky z ní budete po její návštěvě pamatovat. Pobyt v Ostravě či Olomouci můžete doplnit také o jedinečné zážitky relaxačního nebo naopak dobrodružného charakteru. Stačí si jen na stránkách www.firmanazazitky.cz vybrat z bohaté nabídky pro daný kraj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>