Západní Tišnovsko

Česká republika je krásná země a určitě stojí za to, poznat její zákoutí či místa, o kterých moc lidí neví, nebo nejsou, až tak populární. Jedním z takových míst může být i Tišnovsko. Pro někoho velmi známé, pro někoho méně.

Hrad Pernštejn snad zná většina z nás a právě Tišnovsko se jím může pochlubit. Překrásný gotický hrad z poloviny 13. století najdeme u městyse Nedvědice a jeho prohlídku byste si neměli nechat ujít! Hladomorna, kaple a krásná nádvoří tvoří komplex celého hradu. Posedět pak můžete v hospůdce hned u hradu anebo v nějaké nedvědické. Pokud se Nedvědici rozhodnete navštívit na začátku července, tak se třeba nachomýtnete u slavností pernštejnského panství. Slavnosti se zde konají každý rok a jejich součástí jsou slavné hudební skupiny, ohňostroj a spousta stánků, kde si koupíte třeba i něco na památku. Městys Doubravník se chlubí překrásným kostelem z roku 1208 a náměstím, které je tu také velmi pěkné.

Obec Maňová je jen pár kilometrů od Doubravníka a krásnou procházkou určitě neopovrhnou ti, co chtějí naši krásnou vlast poznat. Můžete se vydat cestičkou okolo kostelíku, který najdete na kopci Bozinka. Při procházce budete míjet i kamen Menhir okolo kterého je postaveno dalších 6 kamenů. Tyto kameny spojují zemskou energii s kosmickou a tak pomáhají v léčbě například nervových onemocnění, cukrovky, alergií a dalších. Kameny, jsou oblíbené mezi turisty, kteří o nich vědí, ale moc jich není. Bohužel! Procházka Maňovou je nejen pro romantiky, ale i pro ty, kteří se rádi projdou, jelikož vždycky bude mít vaše cesta cíl. Ať jdete, kam jdete, vždycky odtud někam dojdete.

Třeba i do Borače, ze které se lesní cestou dostanete na rozhlednu Babylon, která je na jednom z největších kopců Tišnovska. Výhled odtud je opravdu úžasný. Babylon se nachází u obce Kaly, odkud už je to pak jen kousíček do Předklášteří a kláštera Porta Coeli. Klášter pochází údajně z roku 1233 a jeho součástí je krásný park k odpočinku či kaple, kde se konají svatby i mše. Původně byl založený, jako ženský klášter. Tohle je pohled jen na část Tišnovska, tu část, která mi je nejbližší a myslím si, že by ji měl každý poznat.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *