Ostrov Tenerife

Kanárské ostrovy a jejich největší ostrov Tenerife, občas přezdívaný jako ostrov jara, se po celý rok může pyšnit poměrně stálým klimatem. Střed ostrova tvoří jeden z nejstarších národních parků celého Španělska. Park je nazývaný Caňadas del Teide. Je obklopen borovicovými lesy a turisté sem rádi jezdí obdivovat panenkou přírodu.

Na tomto ostrově najdeme i nejvyšší vrchol Španělska, kterým je Pico del Teide, což je vulkán měřící 3718 metrů a horolezci je považován za jeden z nejhůře zdolatelných vůbec. Na Tenerife se můžete vydat v jakémkoli ročním období. Sezóna tu prostě nikdy nekončí! Na Silvestra je zde karneval, který je druhý největší na celém světě.

Na ostrově Tenerife je spousta hotelů k ubytování. Od méně luxusních až po nejluxusnější. Prostě každý má šanci, objevit to pravé. Hotely většinou disponují i bazény, hřišti, restauracemi a dalším zařízením, takže vám určitě nebude nich chybět. Navíc aktivit, které se tu dají provozovat, je rovněž strašná spousta.

Takové potápění se stane zážitkem na celý život. Pod hladinou moře uvidíte pestrou faunu i flóru a také se ostrov chlubí velkou viditelností pod hladinou. Ta se pohybuje okolo neuvěřitelných 30-40 metrů!  Potápět se můžete sami nebo třeba s instruktorem, záleží jen na vás. Rybolov a surfování k Tenerife neodmyslitelně patří. Co se surfování týče, tak na jihu ostrova je oblast El Médano, která je právě pro tento sport velice oblíbená.

Pokud jste milovníkem cykloturistiky a horských kol, tak jste na tom správném místě! Golf je tu snad oblíbený po celých Kanárských ostrovech. Hřiště tu mají perfektně upravená a podmínky jsou zkrátka skvělé! Pokud pro vás nebude sport tím vyvoleným, tak navštivte nějaké z kouzelných míst, které Tenerife nabízí. Takovou zoologickou zahradou určitě nikdo neopovrhne a kdyby ano, tak jsou zde další možnosti. Vodní centrum, vykopávky, musea či ponoru Yellow Submarine. Příroda je zde okouzlující a pláže jsou převážně písčité. Pokud se nemůžete rozhodnout, kam vyrazit, tak právě Tenerife může být tou nejlepší volbou!

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *