Thajsko

Exotická země s hlavním městem Bangkok je konstituční monarchií a pobyty či zájezdy v této zemi jsou jednoznačně kouzelné! Ano, mluvím o Thajsku. Podnebí je v tu tropické a má tři roční období. Tohle je docela zajímavé a podstatné, protože v období od června do listopadu je zde monzunové období.

V tomto období zde prší a teploty nejsou až tak vysoké, jako například v létě. Léto je zde od února do června a teploty se pohybují okolo 40 stupňů celsia. Posledním ročním obdobím je zima, která trvá od listopadu do února a teplo si zde užijete okolo “pouhých” 30-ti stupňů. Pokud se zde chcete ubytovat v hotelu, tak typickým pokojem je dvoulůžkový, který může být obsazený jednou nebo dvěma osobami. Třetí osoba, která by se v dvoulůžkovém pokoji chtěla také ubytovat, bude spát na přistýlce. Teoreticky je to stejné jako všude jinde.

Hotely jsou různých kategorií a tak se pobyt i cenově odlišuje. Záleží na tom, kolik do dovolené chcete investovat. Součástí hotelů jsou, tak jako všude, restaurace, diskotéky, bary, atd. Opět záleží na druhu hotelu. Avšak bazén je snad u každého!

Čisté pokoje a interiér hotelu jsou zde samozřejmostí! Spíše s nepořádkem se setkáte málo kde! V tomhle je Thajsko dokonalé. Také se vám zde bude dobře nakupovat suprově! Jako suvenýr si můžete odvézt například nějaký výrobek ze dřeva. Právě tyto výrobky jsou zde tradiční a pro Thajsko typické!

Pozor na případný exhibicionismus na plážích. Toleruje se koupání nahoře bez pouze u hotelových bazénu. Na plážích byste se tak mohli dostat do zbytečných problémů. Úředním jazykem je sice Thajština, ale anglicky se zde také domluvíte, alespoň tedy v turistických centrech.

Na závěr ještě něco málo o přírodě. Typický palmový porost a čisté pláže jsou pro Thajsko typické! Stejně jako bílý písek a azurově modré moře s pestrým podmořským světem. Dovolená zde se stane zážitkem na celý život.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *