Thajsko

Exotická země s hlavním městem Bangkok je konstituční monarchií a pobyty či zájezdy v této zemi jsou jednoznačně kouzelné! Ano, mluvím o Thajsku. Podnebí je v tu tropické a má tři roční období. Tohle je docela zajímavé a podstatné, protože v období od června do listopadu je zde monzunové období.

V tomto období zde prší a teploty nejsou až tak vysoké, jako například v létě. Léto je zde od února do června a teploty se pohybují okolo 40 stupňů celsia. Posledním ročním obdobím je zima, která trvá od listopadu do února a teplo si zde užijete okolo “pouhých” 30-ti stupňů. Pokud se zde chcete ubytovat v hotelu, tak typickým pokojem je dvoulůžkový, který může být obsazený jednou nebo dvěma osobami. Třetí osoba, která by se v dvoulůžkovém pokoji chtěla také ubytovat, bude spát na přistýlce. Teoreticky je to stejné jako všude jinde.

Hotely jsou různých kategorií a tak se pobyt i cenově odlišuje. Záleží na tom, kolik do dovolené chcete investovat. Součástí hotelů jsou, tak jako všude, restaurace, diskotéky, bary, atd. Opět záleží na druhu hotelu. Avšak bazén je snad u každého!

Čisté pokoje a interiér hotelu jsou zde samozřejmostí! Spíše s nepořádkem se setkáte málo kde! V tomhle je Thajsko dokonalé. Také se vám zde bude dobře nakupovat suprově! Jako suvenýr si můžete odvézt například nějaký výrobek ze dřeva. Právě tyto výrobky jsou zde tradiční a pro Thajsko typické!

Pozor na případný exhibicionismus na plážích. Toleruje se koupání nahoře bez pouze u hotelových bazénu. Na plážích byste se tak mohli dostat do zbytečných problémů. Úředním jazykem je sice Thajština, ale anglicky se zde také domluvíte, alespoň tedy v turistických centrech.

Na závěr ještě něco málo o přírodě. Typický palmový porost a čisté pláže jsou pro Thajsko typické! Stejně jako bílý písek a azurově modré moře s pestrým podmořským světem. Dovolená zde se stane zážitkem na celý život.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *