Nejoblibenější letoviska Itálie

Laguny, krásné pláže, hory a dokonalé přímořské podnebí, to je to, co sem do Itálie v létě láká nejvíce turistů. Samozřejmě, když nepočítám města, která jsou jednoznačně neuvěřitelná!

Itálie je místo vhodné pro rodiny s dětmi. Já bych tuto zemi srovnala s Chorvatskem. Jen teda v Itálii jsme poznali docela nepořádek u silnic atd. Netvrdím však, že je tomu tak všude!

Bibione je nejvíce navštěvované letovisko Itálie a pláže zde jsou většinou písečné a hlavně strašně dlouhé. Nadšení z nich kromě plavců mohou být i ti, co milují procházky okolo moře. Bibione je na takové vycházky, jak dělaná! Bary, restaurace, kulturní vyžití a kvantum večerní zábavy, tak se dá Bibione jednoduše charakterizovat. Nudit se zde zkrátka nebudete!

Stejně zábavné je i letovisko Lido di Jesolo. Určitě není tak známe, jako předešlé, jelikož se jedná o poměrně nové letovisko a najdeme jej v benátském regionu. Několik stovek obchodů vás určitě nenechá chladnými a tak si zde koupíte nějako maličkost nebo suvenýr. Promenáda, která tudy “vede” je dlouhá bezmála 16 kilometrů a restaurace i kavárny nejsou žádnou výjimkou! Okraj Lido di Jeloso je spíš pro ty, co mají rádi klid, jelikož centrum letoviska je slavné svým nočním životem a ruchem.

Grado, což je přístavní městečko s bohatou historií najdeme na ostrově. Jeho historie sahá, až do doby římského impéria. Hrází je spojené s pevninou, tak se nemusíte bát, že byste museli plavat na člunu, pokud máte fobii z plaveb. Městečko je jedním slovem úžasné! Právě přístav mu dodává tu neobvyklou atmosféru a lodičky, které jsou zakotveny přímo v centru vás nenechají chladnými. Alespoň na pohled určitě ne. Pláže zde jsou udržované a opět písčité. Není jednoduché vybrat si z italských letovisek, ale jsem přesvědčená, že ta zmíněná vám ukáží to nejkrásnější z pobřeží Itálie.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *