Jeden den v Drážďanech

Máte náladu na výlet do zahraničí, ale nedostává se vám času? Zkuste navštívit Drážďany, které leží kousek za našimi hranicemi a z pražského hlavního nádraží se za dvě a půl hodiny ocitnete v tomto kulturním městě s bohatou historií.
Dominantou Drážďan se je Frauenkirche, kostel vybudovaný v barokním slohu. Stal se symbolem zkázy Drážďan po jejich vybombardování za druhé světové války. Poté byl dlouho v rekonstrukci, která ovšem stála za to – efektně vyzdobený interiér vám bude připomínat díky stupňovité tribuně velké divadlo.
Většina ostatních pamětihodností je postavena v klasicistním slohu a jejich množství milovníci historie jistě ocení.
K návštěvě doporučuji zejména komplex barokních budov Zwinger a kousek od něj nacházející se Rezidenzschloss, v němž se ukrývá poklad jako z pohádky. Jsou zde totiž shromážděny sbírky cenných předmětů ze slonoviny, drahých kovů, perleti a drahých kamenů uprostřed zrcadlových stěn. Jen pár minut chůze odtud navštivte galerii nových mistrů, kde si přijdou na své zejména milovníci secese a expresionismu. Výklady a komentáře si můžete vyslechnout i v češtině, v galerijních obchodech pak nakoupíte skvělé dárky a upomínkové předměty.
Umělecky zaměření návštěvníci Drážďan budou nadšeni z návštěvy čtvrti Neustadt na opačné straně Labe.
Nepřeberné množství krámků s originálními výrobky, ručně vyráběnými šperky, textilem a další autorskou tvorbou vás uchvátí.
V této lokalitě najdete i proslulou mlékárnu Molkerei Pfund, jejíž interiér je zachován ve své původní podobě z konce 19. století.
Občerstvení vám zajistí známý bratwurst ze stánku nebo některá z četných restaurací.
Zajímavostí nejen pro děti je průhledná továrna firmy Volkswagen. Zdarma se můžete podívat na montáž automobilů na vlastní oči přes prosklené stěny několikapatrové budovy.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *