Svatba v zahraničí není jen pro bohaté!

Plánujete svatbu, ale děsí vás představa velké rodinné svatby? Raději byste si své „ano“ řekli na intimním obřadu, kde budete důležití jen vy dva? Vezměte se v zahraničí, kde budete mít jen na sebe dostatek času a váš obřad bude jen pro vás. Krásné a romantické prostředí přispěje k tomu, že váš nejkrásnější den v roce bude kouzelný. Co vše je nutné zajistit na svatbu v zahraničí? Co budete potřebovat? A na kolik vás přijde?

Zahraničí vám poskytne soukromí a romantiku

Dlouhá písčitá pláž, azurové moře, jasná obloha, slunce, palmy, jen vy dva, světci, oddávající a svatební fotograf. Není to krásná představa? Budete mít maximální soukromí a ono prostředí vám poskytne tu pravou romantiku, která je pro svatbu přínosná. Svatba v zahraničí dnes není nedostupným luxusem a tento sen si může splnit kdokoli. Stejně tak i vy. Je to jedinečná možnost, jak si svatbu užít bez předsvatebního stresu, nervů, chaosu, šílenství, dlouhého organizování apod. Nesporným faktem je to, že tuto svatbu neděláte pro své příbuzné, ale pro sebe.

Svatba v rámci dovolené

Možná se domníváte, že taková svatba vás bude stát majlant. Tak tomu však být nemusí. Lze ji totiž kupříkladu spojit s dovolenou, případně svatební cestou, s tím, že si během dovolené odskočíte k oltáři a slíbíte si slib. Klidně si vše můžete zařídit sami a zaplatíte jen pár tisíc korun navíc. Takže vás ve finále může taková svatba stát mnohem méně, než klasická. Nemusíte totiž vyhazovat peníze za auto, výzdobu, oslavu, jídlo apod. Hodit se vám může třeba jen svatební fotografka, která zvěční vaši svatbu, abyste mohli mít krásnou památku na tento nádherný den. Na pláži často nevěsty nemají ani honosné šaty, které jsou dražší, ale takové, které jsou z lehkého materiálu a více se hodí do daného prostředí. Takže ani svatební oděv vás nemusí tolik stát.

Vyřízení formalit

Pokud se budete brát v zahraničí, je potřeba počítat s tím, že aby byla svatba platná i v České republice, je nutné vyřízení řady formalit. Pokud se rozhodnete, že si vše vyřídíte sami, budete muset zajet na matriku do Brna. Jedině ta řeší a zapisuje svatby v zahraničí. Někdy je vyřizování dosti komplikované. Mnozí snoubenci volí raději svatební nebo cestovní agenturu, která jim vše zařídí a oni se pak nemusí o nic starat.

Destinace pro svatbu

Zemí, kde se můžete vzít je po celém světe několik. Nádherné jsou ostrovy jako Seychely, Maledivy, Dominikánská republika apod., protože zde je kouzelná exotika. Nádherně je ale také v Řecku, Itálii, kde můžete prožít krásnou svatbu za dostupné ceny přes agenturu. Velice oblíbená je i svatba v Las Vegas, které je známé svou neformálností.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *