Dovolená na Maledivách a v Ekvádoru

Toužíte poznat některou z exotických zemí, jež se nachází na naší planetě. Takových míst je na Zemi nespočet a v podstatě každé z nich ukrývá svá tajemství, které vám při návštěvě odhalí. Pokud rádi cestujete, možná jste již měli možnost navštívit některé z kouzelných krajin. Mezi ně patří bezpochyby nádherné Maledivy i různorodý Ekvádor. A právě o těchto destinacích jsme připravili dnešní článek. Jestliže vás láká návštěva těchto zemí, rozhodně se máte na co těšit.

Poznejte nedotčenou přírodu Ekvádoru

Ekvádor patří mezi menší státy Jižní Ameriky, avšak jen málokde najdete takovou různorodost, jako zde. Přírodní diverzita na tak malém území je zastoupena Amazonskou džunglí, zasněženými Andami i dlouhými plážemi u pacifického pobřeží. Ekvádor lze rozdělit na 3 tyto části, které se liší klimatem a biotypem, ale i zvyky. Poznat můžete nespočet národních parků i bohaté kulturní památky UNESCO. Za zmínku jistě stojí jedna z největších perel Ekvádoru, kterou je souostroví Galapágy.

Španělské slovo Ecuador znamená “rovník”, a protože Ekvádor leží na rovníku, právě podle něj byl tento stát pojmenován. Sousedí s Kolumbií a Peru. Ekvádor má bohatou historii, která zde zanechala mnoho stop. O tom nasvědčují i důkazy o říši mocných Inků. Častým cílem turistů je i hlavní město Quito, které nabízí zachovalé koloniální centrum, jež se rozkládá kolem náměstí Plaza de la Independencia.

Pokud si lámete hlavu, kam v Ekvádoru vyrazit, nedělejte si starosti. Stačí, když jednoduše někam vyjedete a Ekvádor vás překvapí čímkoli. Zaručeně vás nečeká nic jiného, než dobrodružná dovolená v Ekvádoru.

Neskutečná romantika na Maledivách

Maledivy jsou zcela jinou zemí, než-li Ekvádor. Devizou tohoto ostrovního státu na jihu Asie v Indickém oceánu jsou zejména jednotlivé resorty ležící na samostatných ostrovech a neskutečné krásné pláže. Hlavním městem Malediv je Male, jako jediné město, další části země jsou osídlenými ostrovy. Maledivy nabízejí zejména prostor pro romantiku a relaxaci. Zatímco je Ekvádor ideální lokalitou pro všechny nadšené dobrodruhy, Maledivy jsou rájem pro všechny zamilované.

Maledivy tvoří celkově 1196 ostrovů, z nichž je obydleno přibližně 200. Mnohé z nich nabízí perfektní služby pro turisty, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Samozřejmostí v tomto tropickém ráji je odpočinek na písčitých plážích a koupání v azurovém moři, které ukrývá kouzelný podmořský svět. Využít lze i všechny dostupné druhy vodních sportů.

Exotická dovolená na Maledivách je dokonalou příležitostí třeba pro svatební cesty kvůli intimitě a krásnému prostředí. Maledivy jsou místem, které vám umožní prožít úžasné chvilky a nové zážitky kdykoliv se sem vrátíte.

Která země vás láká více? Ekvádor nebo Maledivy?

Tento článek sponzoruje web pro aktivní ženy www.zijiamiluji.cz.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *