Londýn – co si nenechat ujít?

Londýn je hlavní město Velké Británie, které se může pyšnit hned několika „nej“. Ne nadarmo se říká, že je Londýn město mnoha tváří. I přesto, že se jedná o moderní metropoli, neztrácí na tradici. V Londýně se nachází spousta významných památek a zajímavých míst, které určitě stojí za návštěvu. V dnešním článku se podíváme, co byste si neměli nechat ujít při návštěvě Londýna.

V Londýně žije více než 7 milionů lidí, čímž se řadí mezi nejvýznamnější a nejvlivnější města na světě. Londýnská aglomerace představuje třetí největší v Evropě, a to za Moskevskou a Pařížskou. Budete-li se procházet nekončícími ulicemi Londýna, narazíte na lidi všech národností. Obyvatelé této metropole jsou na své město pyšni a není se čemu divit. Chlubí se architekturou, stavbami, zajímavostmi a v neposlední řadě i královskou rodinou. V Londýně se mluví anglicky, a proto vám doporučujeme mít alespoň základy angličtiny. Například angličtina Ostrava vám dá základy, a vy pak můžete vycestovat do této krásné země. A co víc, nejen že zde můžete být jako turisté, ale také si zde najdete i skvěle placenou práci.

Srdcem Londýna je Westminster, který se nachází v městské části West End. Britská historie na vás bude dýchat na náměstí Trafalgar Square, kde můžete také samotnou prohlídku města začít. Ve středu náměstí se tyčí Nelsonův sloup, který je obklopen fontánami. Za zmínku určitě stojí Národní galerie, která se na náměstí nachází, a také kostel St. Martin’s in the Fields. Pro milovníky nakupování máme skvělou zprávu. V městské části West End se nachází jedna z nejproslulejších ulic světa – Oxford Street, která láká na nakupování módního značkového oblečení. Zavítáte zde jak do levnějších obchůdků, tak i luxusních prodejen. Cestování po Londýně si prostě zamiluje každý.

Ve Westminsteru stojí také Westminster Palace. V paláci je sídlo Parlamentu Spojeného království, tedy Sněmovny lordů a Dolní sněmovny. Paláci dominuje proslulá věž se zvonem Big Ben, který váží neuvěřitelných čtrnáct tun. Hodinová věž udává přesný čas celé zemi.

Kdo nenavštíví Buckingham, jakoby v Londýně nebyl

Druhou nejvýznamnější památkou celého Londýna je Buckinghamský palác. Jedná se o sídlo královny a vévody z Edinburghu. Buckinghamský palác má bohatou historii, která láká každého návštěvníka Londýna. Pravidelně se zde střídají stráže, přičemž jejich střídání můžete zhlédnout. Kolem paláce se nachází nádherné zahrady.

Velkou londýnskou atrakcí je také Tower Bridge, což je nejnavštěvovanější most v Londýně. Tower Bridge můžete zhlédnout také při zvedání mostů. Je to neuvěřitelná podívaná. A přes Tower Bridge můžete přejít řeknu Temži. Při procházení si všimněte nádherného výhledu nejen na samotnou řeku, ale také na daleký Londýn.

Nevynechejte ani prohlídku proslulého náměstí Picadilly Circus, které se chlubí nepřehlédnutelnou neonovou reklamou. Toto náměstí je centrem dění, je zde neustávající ruch. Londýn uspokojí každého milovníka historie, kultury a nakupování. Jestliže hledáte spíše dovolenou u moře, pak raději zavítejte na ostrov Rhodos než do Londýna, protože Londýn je typický sychravým a deštivým počasím.

One thought on “Londýn – co si nenechat ujít?

  1. Londýn sleva

    Slevy na pobyty či letenky se slevou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>