Oblíbené Chorvatsko

Vinice, oblázkové pláže, spousta ostrovů a ostrůvků, architektonické památky a nedotčená příroda. Tak tohle je turisticky jedna z nejoblibenějších zemí – Chorvatsko! Několik tisíc kilometrů dlouhé pobřeží je známkou, velkého množství destinací a letovisek, jenž tato země nabízí.

K dokonalosti Chorvatsku nechybí ani luxusní pláže, které jsou převážně oblázkové, avšak tu a tam najdeme i nějakou písčitou. Většinou mají pláže pozvolný sestup do vody a do stínu se před sluncem, můžete schovat pod borovice, které na plážích rostou. Podél  pobřezí se nachází dochované zbytky paláců i chrámů, takže při takové plavbě po moři budete určitě unešení nejen přírodou! Již zmíněné plavby jsou také velmi oblíbené u návštěvníků. Plavat na lodičce máte možnost na ostrovy, které jsou místy i neobydlené a nebo trajektem, který vás na ostrovy dopraví i třeba s vašim automobilem či autobusem.

Chorvatsko je vhodné i pro sportovce, kteří zalíbení nenašli v plavání, potápění či dalších vodních aktivitách. Horská turistika, cyklistika, různé míčové hry, paintball nebo samotný aerobic určitě okouzlí každého aktivního sportovce a nějaké aktivity, tak s radostí využije. Lidé žijící v Chorvatsku jsou velmi přátelští, ochotní a pohostinnost jim není také vůbec cizí. Historické a architektonické památky jsou častým lákadlem, kromě moře, za kterým sem turisté jezdí.

K městům, které jsou zajímavé nejen pro historiky a zájemce o architekturu, patří Kročula, Dubrovník, Šibenik, Split, Pula například nebo Rovinj. Nemohu zapomenout i na celosvětově známá Plitvická jezera! Zde byl natáčený Vinetou a navštívit tato jezera se vyplatí a stanou se tak vašim překrásným zážitkem! Palmy a noční život, kterým turisté i domorodci žijí je nenapodobitelný! Neuhasínající zábava vás dostane a vy tak neodoláte navštívit bary, diskotéky na pláži nebo restaurace. Zkrátka exotika, jak má být, to je nedaleké Chorvatsko!

One thought on “Oblíbené Chorvatsko

  1. Kryštof

    Chorvatsko je klasika, která nikdy nezklame. Nejhezší je Makarská. Jezdíme zde s rodinou každý rok. Dovolená nás vyjde na pár korun a vždy si to tady užijeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>