Atraktivní Bulharsko

Čím dál více navštěvovanější zemí nejen českými turisty, je právě Bulharsko. U pobřezí Černého moře najdeme hned několik lákavých destinací. Nejen pro trávení letní dovolené! Burgas, Nesebar, Varna, Balčik a spousta dalších míst byste si při návštěvě Bulharska neměli nechat ujít.

Město Nesebar, které je jedno z nejstarších měst Evropy, je i v seznamu UNESCO. Najdeme jej asi tak 30 kilometrů od Burgasu. Lidová architektura je to, co Nesebar dělá úžasným. Atmosféra zde je nezapomenutelná, stejně jako historické památky. Právě ty tu najdete na každém kroku a to rovnou z různých časových období! Od památek z byzantské, antické, či třeba římské. Chrámy a kostely včetně pozůstatků městských hradeb dodávají městu ten správný historický nádech.

Burgas doporučuji těm, kteří se sem vydali za kulturním vyžitím, navštívit poslední týden v srpnu. Právě tehdy se zde koná folklorní festival, který je zde docela známý a oblíbený. Alexandrovska je veliká ulice, která spojuje jižní a severní část Burgasu. Pokud si po této ulici uděláte vycházku, tak město poznáte nejlépe!

Varna je dalším z oblíbených míst a také míst, o kterých stojí za to, něco vědět. Jedná se o přímořské letovisko. Nechybí zde ani historické památky, galerie, muzea a sehnat zde ubytování by nemělo být těžkou záležitostí. Nachází se i nedaleko známých Zlatých Písků, což je jedno z nejznámnějších letovisek v Bulharsku.

A teď něco o samotném Bulharsku. Písčité pláže, azurově modré moře a slunečná pobřeží jsou velikánským lákadlem. A to právem! Neznám člověka, který by si na dovolenou v Bulharsku ztěžoval nebo byl nespokojený a to s čímkoli. Ubytování je na poměrně dobré úrovni a příroda je jedním slovem úžasná. Ochutnat doporučuji i místní kuchyni. Nejen, že je poměrně jednoduchá ale i chutná! Šoptský salát vám zajisté nabídnou jako nejtypičtější překrm. Jako hlavní chod si dejte třeba kavarnu nebo kebapče. Jinak je v Bulharsku vše podobné jako v Itálii nebo Chorvatsku, alespoň, co se zábavy a večerního dění týče.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *