Kouzelný Omiš

Navštívila jsem hodně míst v Chorvatsku, ale Omiš patří mezi ta, kam se ráda vracím. Městečko najdeme mezi Splitem a Makarskou. Protéká zde řeka Cetina, která je právě pro Omiš poměrně významná. Rybáři sem jezdí chytat ryby a následně je pak prodávají.

Procházku okolo Cetiny uvítají nejen romantické duše, ale i ti, kteří se k moři vydávají za dobrodružstvím. Nad městečkem se vypíná pohoří Mosor. Které je jak jinak než vápencové a oblíbené u horolezců.

Centrum Omiše je historické a velmi pěkné. Pevnost Starigrad patří rovněž k velmi atraktivním místům, vhodným pro turistiku. Když jsme byli v Omiši, tak jsme měli apartmán asi tak 300 metrů od pláže. Jediným negativem, bylo to, že abychom se k pláži dostali, museli jsme sejít cca 200 schodů a to jsme na tom byli docela dobře. Na druhou stranu, byla to krásná procházka, i když po schodech. Samozřejmě, všude tolik schodů není. Záleží na tom, kde se váš hotel nebo apartmán nachází.

Pláže jsou zde oblázkové, ale téměř v centru městečka je úchvatná písčitá pláž! Upravená a hojně navštěvovaná, najít tam místečko je občas docela problém. Městečkem vede i magistrála, takže občas přejít silnici, kde nebyl přechod, byl docela problém. Noční život je zde na výborné úrovni! Obchůdky, restaurace, kavárny a “podniky” kde se dá zatancovat, to je typický Omiš! V noci to zde zkrátka žije. Ve dne navštivte hospůdku přímo na pláži a nasajte tu správnou středomořskou atmosféru. Domorodci vás určitě s radostí seznámí se svým životem, dají vám ochutnat Rakii a třeba vás pozvou i na pravou chorvatskou večeři. Ta se bude nejspíše skládat z ryb nebo vám ugrilují třeba ovci. K pití si dejte vynikající pivo Karlovačko, které je pro Chorvatsko rovněž typické. Moře je tu teplé a krásně azurové. Doporučuji vzít si potápěčské brýle, protože pod hladinou je podmořský svět opravdu senzační a pestrý. Palmy a borovice jsou zde samozřejmostí, stejně jako čistý vzduch a nádherné panorama! Omiš je zkrátka správnou volbou při výběru letní dovolené.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *