Kouzelný Omiš

Navštívila jsem hodně míst v Chorvatsku, ale Omiš patří mezi ta, kam se ráda vracím. Městečko najdeme mezi Splitem a Makarskou. Protéká zde řeka Cetina, která je právě pro Omiš poměrně významná. Rybáři sem jezdí chytat ryby a následně je pak prodávají.

Procházku okolo Cetiny uvítají nejen romantické duše, ale i ti, kteří se k moři vydávají za dobrodružstvím. Nad městečkem se vypíná pohoří Mosor. Které je jak jinak než vápencové a oblíbené u horolezců.

Centrum Omiše je historické a velmi pěkné. Pevnost Starigrad patří rovněž k velmi atraktivním místům, vhodným pro turistiku. Když jsme byli v Omiši, tak jsme měli apartmán asi tak 300 metrů od pláže. Jediným negativem, bylo to, že abychom se k pláži dostali, museli jsme sejít cca 200 schodů a to jsme na tom byli docela dobře. Na druhou stranu, byla to krásná procházka, i když po schodech. Samozřejmě, všude tolik schodů není. Záleží na tom, kde se váš hotel nebo apartmán nachází.

Pláže jsou zde oblázkové, ale téměř v centru městečka je úchvatná písčitá pláž! Upravená a hojně navštěvovaná, najít tam místečko je občas docela problém. Městečkem vede i magistrála, takže občas přejít silnici, kde nebyl přechod, byl docela problém. Noční život je zde na výborné úrovni! Obchůdky, restaurace, kavárny a “podniky” kde se dá zatancovat, to je typický Omiš! V noci to zde zkrátka žije. Ve dne navštivte hospůdku přímo na pláži a nasajte tu správnou středomořskou atmosféru. Domorodci vás určitě s radostí seznámí se svým životem, dají vám ochutnat Rakii a třeba vás pozvou i na pravou chorvatskou večeři. Ta se bude nejspíše skládat z ryb nebo vám ugrilují třeba ovci. K pití si dejte vynikající pivo Karlovačko, které je pro Chorvatsko rovněž typické. Moře je tu teplé a krásně azurové. Doporučuji vzít si potápěčské brýle, protože pod hladinou je podmořský svět opravdu senzační a pestrý. Palmy a borovice jsou zde samozřejmostí, stejně jako čistý vzduch a nádherné panorama! Omiš je zkrátka správnou volbou při výběru letní dovolené.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *