Las Vegas a okolí

Las Vegas není jen místo kasin a neonové zábavy, ale i nespoutané přírody, i když se to nemusí na první pohled zdát. Musíte vyjet jenom kousek za město. Red Rock Canyon je veliká skalnatá scenérie, která je rudých barev. Můžete tu vidět běžce, ale i procházející se rodiny s dětmi, ale i starší lidi, kteří tu provozují tzv. nordic walking, což je taková chůze s holemi. Můžete si tu pronajmout auto za sedm dolarů na den. Pozor na zvířata, žijí tu smrtelně jedovatí chřestýši, škorpioni, pavouci, to vše je jedovaté. Natrefíte tu i na želvy či pestrobarevné ptáky. Zvířata raději nekrmte.

Údolí ohňů neboli Valley of Fire, získalo svoje jméno podle západu slunce, respektive jeho paprsků. Jsou tu mimo jiné kresby otisků rukou kmene Anasaziů, kteří tu byli a žili tři sta let před naším letopočtem. Zvířata, zde žijící, jsou velmi plachá, takže je to velká náhoda, když uvidíte ještěrku, hada, skunka, kojota, srnky a tak dále. Death Valley je poměrně vyprahlé údolí. V létě je tu doslova strašných čtyřicet pět stupňů Celsia. Jedná se v podstatě o národní park. Mezi zajímavosti, tedy ty přírodní patří Dante´s View, což je místo, kde vidíte nejteplejší a zároveň nejnižší bod západní polokoule Badwater.

I když je to Údolí smrti, tak zde žije mnoho zvířat. Můžete sem klidně zajet i na kole nebo autem. Měly byste mít sebou mnoho vody, protože tu často nebývá žádný signál, takže byste se nikam nedovolali. Když se ještě vrátíme k tomu, že je to národní park, tak toalety tu najdete, ale suché. Mimo jiné jako v celé Americe, tak i v národním parku je omezená rychlost.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *