Kam poletíte? Praha nabízí lety do 121 přímých destinací!

Na prodloužený víkend do Charkova? Do Petrohradu, Moldavska, Budapeště nebo do Ženevy? To je jen výběr nových linek, které se nabízí při cestách z Letiště Václava Havla v Praze. V současné době nabízí pražské letiště přímé lety do 121 destinací, letní letový řád bude dokonce ještě bohatší o několik linek. Jednou z nich je Bukurešť, kam se bude létat od 1. července 2020, stejně jako do Soluně nebo na Rhodos. Kam letos vyrazíte vy?

Tradiční Londýn

Z Prahy létá pravidelně více než 70 leteckých společností, které nabízí v rámci zimního letového řádu přes stovku přímých destinací po celém světě, mezi nimi i 15 dálkových spojení. Mezi nejoblíbenější místa, kam Češi míří, je samozřejmě Londýn. Eurovíkendové výlety do Londýna patří mezi stálice, stačí si koupit letenku a zajistit parkování na letišti Praha a vyrazit za kulturou, uměním, ale i oblíbenými nákupy anglických módních značek. 

Raději na východ?

Za Londýnem se v těsném závěsu oblíbenosti drží Paříž, Amsterdam nebo Frankfurt. Velký zájem ale v loňském roce zaznamenaly i východní linky. Kromě zmiňovaného Charkova si můžete zajet na výlet do nejzelenějšího města v Evropě, Kišiněva. Moldavsko je jako stvořené pro mladé cestovatele, kteří si chtějí užít takzvaně hodně dobrodružství za málo peněz. Stejně oblíbenou destinací je gruzínské Kutaisi, které je nejen druhé největší gruzínské město, ale skvělým startovním bodem do hor a překrásné gruzínské přírody.

parkování u letiště

Cestování za hubičku

Právě lety nízkonákladových společností lákají nejen mladé cestovatele, ale v poslední době se zvyšuje také poměr cestovatelů seniorů, kteří využívají levných mimosezónních letů a možnosti parkování u letiště. Mezi těmito cestovateli jsou oblíbená jižní letoviska, velmi žádané je italské Bari nebo chorvatský Zadar. Stejně tak jsou preferovaná ruská města, kde se lze domluvit rusky, kromě Moskvy a Petrohradu i Perm, Kazaň, Krasnodar, Jekatěrinburg nebo Samara, případně Nur-Sultan v Kazachstánu.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování and tagged , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *