Prožijte Vánoce a novoroční volno v Praze

Do Prahy přijíždí na vánoční svátky každoročně tisíce turistů, kteří tráví v metropoli dny volna a vítají příchod nového roku. Letošní svátky můžete v hlavním městě strávit s rodinou i vy, Praha totiž láká na vánoční trhy, ale stejně tak si můžete jít zasportovat v rámci vánočního týdne sportu zdarma. Pro milovníky letadel naopak Letiště Praha připravilo exkurze nebo raději vyrazíte na vláčky na Smíchov? Na co se necháte letos nalákat vy?

penzion Praha

Praha vánoční

Vánoční Praha je kouzelná, proto si rozhodně zarezervujte včas ubytování v penzionu Praha.  Děti totiž budou nadšené z vánoční výzdoby, světel a koled, které se linou na vánočních trzích. A ta omamná vůně svařáku nebo všudypřítomného trdelníku! Rozhodně si nenechte ujít tradiční vánoční trhy na Pražském hradě, které mají patřičnou atmosféru. Konají se na malebném náměstí u sv. Jiří a ve Stájovém dvoře, kolem katedrály budou naopak stánky s tradiční českou výrobou. Děti se mohou těšit na kováře nebo obdivovat ražbu mincí. Trhy budou až do 6. ledna, stejně jako na Staroměstském náměstí, kde se navíc budou konat divadelní představení a koncerty vánoční hudby v českém i cizojazyčném podání. 

Praha sportovní

Kdo už na sobě pozoruje únavu a nějaké to kilo navíc, jistě ocení možnost si jít zasportovat v rámci Týdne sportu zdarma, který bude probíhat od středy 25. 12. do úterý 31. 12. 2019. Během celého týdne máte možnost zdarma navštívit různá sportoviště a bazény, kromě toho se ještě nabízí možnost bruslení na venkovních kluzištích, které budou otevřeny pro veřejnost zdarma dokonce v průběhu celé zimy. V případě, že máte vlastní brusle, je vstup zcela zdarma na kluzišti na Ovocném trhu, na Letné, na Vítězném náměstí, na náměstí 14. října i ve školním areálu na Veronském náměstí. Pro všechny existuje samozřejmě možnost půjčit si sportovní vybavení i na místě.

apartmány Praha

Praha letecká 

apartmánů Praha to nebudete mít daleko ani na Letiště Praha, které si připravilo speciální exkurze, které se budou konat od 26. do 31. prosince. Exkurze na trasy 1, 2 a 5 si můžete rezervovat online, přičemž je nutné dbát na dodržení věku dětí na jednotlivých trasách. Dospělého přijde exkurze na 220 Kč, děti na 100 Kč, k dispozici je i rodinný tarif v rozmezí od 460 do 560 Kč dle počtu dětí. A co je k vidění? Kromě exteriérů a interiérů letiště také záchranná požární stanice nebo výlet na plochu letiště i do samotného srdce, do leteckého hangáru, kde zhlédnete letištní techniku. 

Letadla nejsou vaší doménou, ale milujete vlaky? I vy si přijdete na své v Království železnic v Praze na Smíchově s největším modelovým kolejištěm ve střední Evropě, které zahrnuje ohromujících 574 m² modelové železnice. Otevřeno je denně až do 31. prosince od 9 do 19 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>