Hrady Jihomoravského kraje

Všechny české kraje jsou krásné, avšak nádherný je i kraj Jihomoravský a pochlubit se může i hojným počtem hradů i zámků. Při návštěvě této části republiky byste tedy rozhodně neměli zapomenout nějaký navštívit a nechat se unést dobovou atmosférou, která vás zaručeně ovládne a nenechá chladnými.

Hrad Pernštejn

Překrásný hrad z poloviny třináctého století najdeme u Nedvědice, což je malé městečko odkud to na hrad budete mít jen kousek. Hrad stojí na skále a je postavený z kamene, také se u něj nachází strom Tis, o kterém koluje pověst, že pokud se skácí, tak i hrad spadne. Jak nádvoří, tak i celý hrad je úžasný a prohlídka rozhodně stojí za to! Můžete si vybrat z různých okruhů a poznat tak celý hrad a odnést si spoustu zajímavých vědomostí.

Hrad Veveří

Jeden z největších a nejstarších hradů v naší zemi je hrad Veveří. Postaven byl v jedenáctém století a zajímavostí je, že na hradě žil i například Karel IV. Přemysl Otakar II. Zde žil také a nechal na hradě vybudovat věznici pro zrádce.

Zámek Lednice

Lednice, zámek, který připomíná první písemná zmínka již z roku 1222, kdy se zde nacházela pouhá gotická tvrz. Dnešní vzhled zámku je z roku 1846-1858 a interiér zámku je skvostný! Krásné stropy, dřevěné schodiště a velmi zajímavá historie. Vybrat si můžete z poznávacích okruhů či poznat skleník se zajímavými rostlinami, Minaret, Janohrad či Apollonův chrám, nebo si udělejte romantickou procházku okolo zámku, kde je okolí velmi krásné a pro odpočinek jak dělané.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *