Co takhle vyrazit na Rhode Island?

Fantastický Rhode Island nabízí možnosti pro ty, kteří chtějí zažít opravdu mimořádnou dovolenou.
Jedním z oblíbených cílů se tak mohla pro vás stát oblast East Bay, kterou najdete podél východního pobřeží zátoky Narragansett. Lokalita nabízí možnost poznat malá městečka se zachovalými historickými památkami i kulturou. Tradiční zemědělství se zde zachovalo dodnes a vy tak můžete navštívit muzea s touto tématikou nebo ochutnat místní produkty. Obdivovat budete atmosféru přístavů i půvab parků. Nejdůležitějšími městy jsou Barrington a Bristol. Historickou křižovatkou je známá Tiverton Four Corners, která uchvátí milovníky nakupování a posezení v kavárnách. Využijte mnoha možností sportovního vyžití a neodpírejte si ani místními lidmi i návštěvníky tak oblíbený piknik uprostřed zeleně.
Dalším atraktivním cílem by pro vás měl být i Newport. Ten je známý pro své zachovalé architektonické zajímavosti z viktoriánské doby. Majestátní vily, postavené původně jako letní domy bohatých průmyslníků, jsou dodnes v mnoha případech přístupné turistům. Tato dobová sídla v koloniálním stylu slouží návštěvníkům jako šance nahlédnout do atmosféry dob dávno minulých, ale nejen to. Některá dnes fungují jako luxusní místa pro pořádání zahradních party, výstav a kulturních akcí či různých sezonních slavností. Zamilujte si procházky po Cliff Walk, která se vypíná na skalnatém pobřeží s nádherným výhledem na zátoky Narrangesett. Potěšte se pohledem na zachovalé historické budovy, poseďte v některé ze skvělých místních restaurací a nezapomeňte ani na tradiční místní sportovní aktivity – plachtění a tenis.
Ti, kdo si oblíbili viktoriánskou éru, budou nadšeni i z návštěvy oblasti South County, zejména z města Westerly. Okouzlující stavby i dostatečná nabídka luxusních resortů a restaurací vám jistě zpříjemní pobyt. Je zde mnoho příležitostí k atraktivním nákupům i posezením v příjemných podnicích s výhledem na úchvatné pláže a moře. To platí zejména pro města Wickford a Watch Hill. Zajímavostí je, že zde naleznete i místa člověkem nedotčená, která se naučili využívat lidé zejména k rybaření.
Pokud by vám přece jen chyběl ruch velkoměsta, vydejte se do Warwicku. Je druhým největším městem na Rhode Islandu a najdete ho podél západního pobřeží zátoky Narraangeset. Nachází se zde největší státní letiště a s tím související dopravní i turistický ruch. Návštěvníkům se nabízí nepřeberné množství hotelů a ubytovacích zařízení i volnočasových aktivit. Velmi známé jsou vyhlídkové výlety lodí i místní rybí restaurace. Snoubí se zde vesnický ráz některých částí města s moderními prvky současnosti.

Hlavní město Providence by zcela jistě nemělo uniknout vaší pozornosti. Zde se kromě nezbytných úřadů soustředí i univerzitní život a turistický ruch. Město disponuje množstvím historických památek a kulturních aktivit. Vyhlášené jsou zdejší restaurace a gurmánské akce, potěšit se můžete návštěvou některého z mnoha muzeí, planetária či ZOO. Pokud dáváte přednost hudebním a uměleckým aktivitám, jste na správném místě, ať už dáváte přednost veřejným performacím místních kapel či návštěvám koncertů v některé z místních historických síní. Ti, kteří si dali za cíl pořádně si užít, dozajista ocení zdejší rušný noční život. Tepající noční město vám dá spoustu příležitostí pořádně to roztočit. A druhý den se pak můžete vydat po nákupech v luxusních buticích i místních obchůdcích.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *