Grossglockner, ráj pro motorkáře

Není snad milovníka motorek, který by nenavštívil rakouský Grossglockner. Jedná se o nejvyšší horu Rakouska, která měří 3 780 metrů a svým tvarem připomíná zvon. Masiv této hory tvoří rula, avšak vápenec s břidlicí včetně slídy je kombinace, která se zde vyskytuje.  To jen pro zajímavost.Motorkáři se sem jezdí dívat na ledovec o ploše 19,5 kilometru, který se jmenuje Pasterzenkees. A samozřejmě i na krásnou přírodu! Silnice Grossglockner Hochalpstrasse, která na Grossglockner vede je placená, takže je třeba počítat i s nějakým Eurem navíc. Tato silnice spojuje Fusch s hlavním alpským hřebenem Heiligenblutem.

Vyhlídka Kaiser Franz Josefs Hohe, kde můžete zaparkovat na parkovišti, kterých je zde dost a výhled stojí opravdu za to! Parkování je zdarma, nebo alespoň to, kde jsme potřebovali zaparkovat, zdarma bylo.

Po místních silnicích se i dokonale svezete, takže výhled už je pomyslnou třešničkou na dortu. Zátočiny, jaké u nás nenajdete, jsou právě u motorkářů tolik oblíbené. Pokud se chcete vyhnout placení, tak se nejdále dostanete do Ferleitenu. Silnice Grossglockner Hochalpstrasse je otevřená každý den od května do začátku listopadu a na internetu je třeba i sledovat, v jaký čas přesně. Abyste se tam nevydali v dobu, kdy se nikam nedostanete. Ubytovat se můžete v místních kempech, kde jsme s sebou měli i vlastní stan včetně karimatek. Přece jen se nacházíte ve vysoké nadmořské výšce a tak musíte počítat s tím, že je zde zima. Takže zimní oblečení rozhodně sebou! Smůla je, když tu prší. Jet několik desítek kilometrů v dešti, rozhodně není žádná legrace, navíc ta zima je občas šílená.

Flóra i fauna je tu bohatá a tak uvidíte i druhy zvířat i rostlin, které jste třeba dosud vůbec neviděli. Který motorkář Grossglockner navštívil, tak na něj určtitě rád vzpomíná, je to ráj pro motorkáře! Doufám, že jsem, občas zapeklité názvy, nepopletla. =)

 

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *