Kapverdské ostrovy – krásná a exotická dovolená po celý rok

Slunné Kapverdské ostrovy, neboli také Kapverdy, jsou ostrovním státem v Africe. Konkrétně se nachází nedaleko severozápadního pobřeží Afriky, uprostřed mezi Portugalskem a Brazílií. Jsou hotovým rájem pro všechny turisty, kteří krásu a kouzlo těchto ostrovů teprve začínají poznávat. Kapverdy mají ideální podmínky pro trávení celoroční dovolené u pláže. Průměrná teplota se pohybuje okolo 25 C°. Kapverdy mají veškeré atributy tropických ostrovů, jako jsou bílé písčité pláže, průzračné moře, nebe bez mráčků a naprostá pohoda.

Kapverdské ostrovy tvoří 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Dělí se na návětrné a závětrné ostrovy. Mezi návětrné se řadí – Santo Antao, Sao Vicente, Boavista, Sal, Sao Nicholas a neobydlený Santa Luzia. Závětrné ostrovy jsou pak – Maio, Brava, Santiago a Fogo.

Kapverdské ostrovy jsou jedním z nejmenších států na světě, přesto vás nadchnou velikostí v jiném slova smyslu. Pakliže byste rádi vyjeli za sluníčkem, teplem a exotickou, z prostředí Kapverdských ostrovů budete jistě velice nadšení. Zejména pokud máte rádi noční život, neboť většina barů a restaurací se otevírá až kolem jedenácté hodiny večer a fungují až do rána. Kapverdy mají ideální podmínky pro surfování a potápění. Ostrovy dokonce nabízí jedny z nejlepších podmínek na světě pro surfaře a milovníky windsurfingu. Oblíbeným cílem podmořských výletů jsou, kromě pozorování samotného mořského světa, i vraky lodí, kterých se u ostrovů nachází hned několik. Nezklame vás ani místní kultura a výtečná exotická kuchyně. Dovolená na Kapverdských ostrovech je žádaná po celém světě a i vy si můžete zamluvit zájezd na Kapverdy. Recenze, které jsou vesměs kladné, hovoří za vše!

Ubytování na Kapverdách

Ubytování a hotely jsou na velmi dobré úrovni. Kupříkladu hotel Oasis Atlantico Belorizonte, který se nachází na jednom z nejznámějších ostrovů Kapverd, Sal, je dlouhodobě prověřenou značku kvality na Kapverdských ostrovech. Tvoří jej krásné a stylové dřevěné bungalovy a zděné dvoupodlažní budovy, kde se nachází pokoje superior. Hotel leží v nejkrásnějším místě zátoky, přímo u městečka Santa Maria.

hotel Oasis Atlantico Belorizonte

Pokud byste raději byli ubytováni v apartmánech, ty jsou součástí hotelu Porto Antigo Residence, ve kterých si mohou ubytovaní hosté sami vařit. Apartmány jsou umístěny přímo u pláže, takže nabízí nádherný výhled na moře.

hotel Porto Antigo Residence

Za zmínku jistě stojí i hotel Iberostar Boa Vista, který je nově postaveným hotelem. Je situovaný podél nádherné a dlouhé pláže Chaves a nabízí velice vysoký komfort. Hosté zde budou mít maximální pohodlí pro odpočinek i zábavu.

hotel Iberostar Club Boa Vista

Last minute

Pakliže chcete vyrazit na Kapverdy, last minute je ideální příležitostí, jak si zde užít dovolenou za výhodných finančních podmínek. V nabídkách cestovních kanceláří naleznete hned několik zájezdů na tyto ostrovy, jež jsou nabízeny v rámci last minute. Proto je dobré průběžně sledovat, který zájezd bude splňovat vaše požadavky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>