Kapverdské ostrovy – krásná a exotická dovolená po celý rok

Slunné Kapverdské ostrovy, neboli také Kapverdy, jsou ostrovním státem v Africe. Konkrétně se nachází nedaleko severozápadního pobřeží Afriky, uprostřed mezi Portugalskem a Brazílií. Jsou hotovým rájem pro všechny turisty, kteří krásu a kouzlo těchto ostrovů teprve začínají poznávat. Kapverdy mají ideální podmínky pro trávení celoroční dovolené u pláže. Průměrná teplota se pohybuje okolo 25 C°. Kapverdy mají veškeré atributy tropických ostrovů, jako jsou bílé písčité pláže, průzračné moře, nebe bez mráčků a naprostá pohoda.

Kapverdské ostrovy tvoří 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Dělí se na návětrné a závětrné ostrovy. Mezi návětrné se řadí – Santo Antao, Sao Vicente, Boavista, Sal, Sao Nicholas a neobydlený Santa Luzia. Závětrné ostrovy jsou pak – Maio, Brava, Santiago a Fogo.

Kapverdské ostrovy jsou jedním z nejmenších států na světě, přesto vás nadchnou velikostí v jiném slova smyslu. Pakliže byste rádi vyjeli za sluníčkem, teplem a exotickou, z prostředí Kapverdských ostrovů budete jistě velice nadšení. Zejména pokud máte rádi noční život, neboť většina barů a restaurací se otevírá až kolem jedenácté hodiny večer a fungují až do rána. Kapverdy mají ideální podmínky pro surfování a potápění. Ostrovy dokonce nabízí jedny z nejlepších podmínek na světě pro surfaře a milovníky windsurfingu. Oblíbeným cílem podmořských výletů jsou, kromě pozorování samotného mořského světa, i vraky lodí, kterých se u ostrovů nachází hned několik. Nezklame vás ani místní kultura a výtečná exotická kuchyně. Dovolená na Kapverdských ostrovech je žádaná po celém světě a i vy si můžete zamluvit zájezd na Kapverdy. Recenze, které jsou vesměs kladné, hovoří za vše!

Ubytování na Kapverdách

Ubytování a hotely jsou na velmi dobré úrovni. Kupříkladu hotel Oasis Atlantico Belorizonte, který se nachází na jednom z nejznámějších ostrovů Kapverd, Sal, je dlouhodobě prověřenou značku kvality na Kapverdských ostrovech. Tvoří jej krásné a stylové dřevěné bungalovy a zděné dvoupodlažní budovy, kde se nachází pokoje superior. Hotel leží v nejkrásnějším místě zátoky, přímo u městečka Santa Maria.

hotel Oasis Atlantico Belorizonte

Pokud byste raději byli ubytováni v apartmánech, ty jsou součástí hotelu Porto Antigo Residence, ve kterých si mohou ubytovaní hosté sami vařit. Apartmány jsou umístěny přímo u pláže, takže nabízí nádherný výhled na moře.

hotel Porto Antigo Residence

Za zmínku jistě stojí i hotel Iberostar Boa Vista, který je nově postaveným hotelem. Je situovaný podél nádherné a dlouhé pláže Chaves a nabízí velice vysoký komfort. Hosté zde budou mít maximální pohodlí pro odpočinek i zábavu.

hotel Iberostar Club Boa Vista

Last minute

Pakliže chcete vyrazit na Kapverdy, last minute je ideální příležitostí, jak si zde užít dovolenou za výhodných finančních podmínek. V nabídkách cestovních kanceláří naleznete hned několik zájezdů na tyto ostrovy, jež jsou nabízeny v rámci last minute. Proto je dobré průběžně sledovat, který zájezd bude splňovat vaše požadavky.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *