Poznejte Řím

To, že je Řím velmi bohatým místem na památky, víme všichni a vypravit se za nimi není vůbec drahou záležitostí. Dnes je nabízena spousta akcí, kdy tohle putování výjde na pár korun a za krátkou dobu poznáte spousty památek.

Když jsem Římem cestovala já, bylo to prostřednictvím poznávacího zájezdu. Během čtyř dní jsem poznala památek a zajímavých míst, jako snad nikdy v životě! Nejprve jsme se seznámili s Vatikánem a honosným chrámem svatého Petra, jenž je známý po celém světě. Je z něj i parádní výhled na široké okolí. Forum Romanum mě rovněž uchvátilo! Taková dávka historie, jaká zde je, musí dostat každého, komu nejsou historické události cizí. Zbytky dochovaných staveb jsou zkrátka úžasné, stejně jako Konstatninův oblouk a nepřehlédnutelné Koloseum! Tyto dvě honosné stavby prostě musíte vidět! Já jsem se na jejich poznání těšila ze všeho nejvíc i když těch úžasných památek je tolik, tak tyhle dvě prostě vedou!

U Kolosea je stále spousta turistů, kteří jej chtějí vidět a dodnes se zde odehrávají různé koncerty či představení. Koloseum je také krásně nasvícené a tak ve večerních hodinách jej doporučuji navštívit!

Pantheon s hrobkami králů Itálie a Fontána di Trevi jsou další z památek, které jsem měla možnost poznat. Hlavně honosná fontána s čistou vodou zaujme snad každého!

Památek je šílené množství a poznat je všechny za pár dní je prostě nemožné. Člověk by zde muse strávit tak měsíc, aby alespoň celý Řím mohl dokonale obdivovat, ale pořád lepší seznámit se alespoň s nějakou stavbou, než s žádnou. Během zájezdu jsme si udělali pauzy v kavárnách a restauracích, kterých je zde také docela dost. A rovněž doporučuji ochutnat některý z místních pokrmů nebo italskou zmrzlinu. Ta je tu prostě luxusní a kopečky obrovské!

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *