Za větrnými mlýny do Moravského krasu

Podzim je ideálním obdobím pro návštěvu Moravského krasu. Právě zde poznáte krásy přírody, která se vám bude proměňovat doslova před očima.

Tato nejvýznamnější krasová oblast na území České republiky se vyvinula ve více jak 25 km dlouhém pásu severně od Brna. Nalézají se zde unikáty živé i neživé přírody včetně archeologických i kulturních památek. Celá oblast patří k nejvýše položeným v Jihomoravském kraji.

Záleží jen na vás, zda se sem vydáte poznávat krásy přírody nebo se vydáte pátrat po historii. V každém případě si však výlet do Moravského krasu naplánujte na více dnů a včas se poohlédněte po nabídkách ubytování Moravský kras.

Inspirací vám může být například Hotel Probe, který se nachází v Blansku. Toto město bude ideálním výchozím bodem pro vaše výlety. Mezi největší zajímavosti Blanska bezesporu patří dřevěný kostelík převezený z Podkarpatské Rusi, zasvěcený sv. Paraskivě. Samotný hotel vám nabízí ubytování ve dvou až tří lůžkových pokojích vybavených sociálním zařízením. Hostům je k dispozici parkoviště, restaurace, salonky, bar. Více informací najdete přímo na stránkách hotelu www.hotelprobe.cz.

Pokud se vydáte do samotného srdce Moravského krasu, pak vás možná překvapí, že cestou natrefíte na památky technického rázu, které byste čekali spíše na toulkách po Holandsku. Ano, tušíte správně. Krajinu Moravského krasu zdobí větrné mlýny. Za pozornost stojí mlýn holandského typu v Ruprechtově, který je navržen na zařazení na seznam národních kulturních památek a také do seznamu UNESCO. Další mlýn stejného typu, s dochovaným mlecím zařízením se nachází nad Ostrovem u Macochy v Rudici. V současné době se zde nachází muzeum Větrný mlýn. Minout byste neměli ani větrné mlýny v Petrovicích a Němčicích.

Ať už se vydáte za přírodními nebo technickými zajímavostmi, ubytování Blansko vás jistě nezklame a bude pro vás ideální volbou pro strávení několika příjemných dnů na jižní Moravě.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování and tagged , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *