Turecká riviéra

Turecko je krásné místo, čím dál více oblíbené pro trávení letních dovolených. Země je to více než pestrá a moře rozhodně není tím hlavním faktorem, za jakým sem turisté míří. Břehy omývá Středozemní moře a písečné pláže zde nejsou žádnou výjimkou.

Pohoří Taurus zde chrání oblíbenou Tureckou riviéru před dešti, jelikož zadržuje dešťové mraky. Tím pádem se Turecko stává zemí slunečního svitu s prosluněnými plážemi. V Turecku je velmi známý zajímavý úkaz, který se jmenuje Pamukkale. Jedná se o vápencové kaskády s jezírky, ve kterých je uhličitá voda.

Město Side je dalším z oblíbených míst v Turecku. Side je městečko s dochovanými antickými stavbami. Při putování na západ dojdete až k nejkrásnější písečné pláži. Městečko, ačkoli je staré, tak je i velmi luxusní! Řekla bych, že patří k těm nejluxusnějším z celé země! Nemohu opomenout ani turecké lázně, které patří k nejstarším tradicím. Parní lázně hammam vám dopřejí dokonalý relax a překrásné místnosti, ve kterých je najdete. Procedura probíhá tak, že nejprve se vaše tělo zahřeje, poté vaše pokožka bude drhnuta lufou a olivovým mýdlem a nakonec slibovaná relaxace. Poslední místo, které bych vám doporučila navštívit je Aspendos. Jedná se o amfiteátr, který je rovněž nejzachovalejším na světě a dodnes zde máte možnost navštívit nějaký koncert nebo kulturní představení. Turci jsou velmi přátelští a z vlastní zkušenosti mohu i říct, že blondýnky jsou tu vyhledávané. Pokud zrovna vy blondýnka jste, tak o vás bude na pláži postaráno. Kamarádka blondýnka do Turecka cestovala s kamarádkou také blondýnkou a měly osobního sluhu až k pláži. Jen zbavit se ho bylo docela těžké.

K zábavě zde slouží kluby, kavárny či bary. Diskotéky budete mít možnost navštívit rovnou na pláži a zatancovat si tak pod širým nebem. Turecko je okouzlující a pobyt zde není ani nijak drahý. Navíc Turci jsou pohostinný národ a budou se snažit vyhovět vašim požadavkům.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *