Tipy pro svatbu v zahraničí

Na prsteníčku se vám třpytí zásnubní prsten a pomalu si začínáte rozmýšlet, na jakém místě si řeknete své ano. Nechcete se nechat omezovat výběrem míst v rámci České republiky? Vaše svatba se může odehrát na jakémkoliv místě na světě. Je jen na vás, pro které se rozhodnete.

svatba

Cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst

Jelikož poptávka po svatbách v zahraničí roste, některé cestovní kanceláře mají v nabídce speciální balíčky pro novomanžele. Často jde o spojení svatebního obřadu rovnou se svatební cestou, což je více než praktické. Jen tedy z finančních důvodů jde většinou o svatbu v úzkém kruhu rodiny, nebo jenom se svědky. Na oplátku můžou manželé po návratu ze své vysněné svatby udělat oslavu, kam pozvou všechny, se kterými se chtějí o své štěstí podělit.

Pokud se chystáte zařídit si svatbu v zahraničí sami, sice mírně ušetříte, ale bude vás to stát více zařizování. Platíte a vyřizujete vlastně vše, co si nedovezete. Cestovní kancelář specializovaná na svatby vás vybaví delegátem, který je již věcí znalý, pomůže vám řešit drobné nedostatky a zná místní poměry. To se hodí především v exotických zemích, kde hrozí nejen jazyková bariéra, ale i ta kulturní. Pokud si budete chystat svatbu v zahraničí sami, je to to samé, jako byste ji připravovali v Čechách, jen potřebujete komunikovat s úřady ohledně všech dokumentů potřebných pro obřad v cizí zemi.

Co nezapomenout

Zařizování věcí na místě není to jediné, na co byste měli myslet. Praktický bude určitě seznam toho, co si chcete vzít s sebou, aby vám na svatebním obřadu nic nechybělo. Samozřejmostí jsou šaty, pro pány oblek, snubní prsteny, ale také doplňky, bez kterých by to nebylo zcela ono. Ať už ke svým šatům volíte perličkové náušnice nebo drobný zlatý náhrdelník, šperky je potřeba pečlivě zabalit, aby se cestou nepoškodily. Muži si možná poprvé za svůj život vyzkouší, jaké to je nosit manžetové knoflíčky. Pokud dbáte na tradice, nezapomeňte na něco starého, něco nového, něco modrého a něco půjčeného.

Výběr destinace

Svatba v Římě, Paříži nebo v Benátkách? Není problém. V evropských městech se nachází spousta starobylých kostelů, které jsou oblíbeným místem pro civilní svatební obřady. Atmosféra takových míst na vás dýchne tradicí a historické město bude skvělou kulisou pro váš velký den. Jízda v kočáře, projížďka na loďce, focení před významnými památkami. Uspořádání svatby v rámci Evropské unie není tak organizačně náročné, a jelikož to není daleko, můžete přizvat i blízké rodinné příslušníky.

zásnuby

Jednou z nejoblíbenějších a poměrně dostupných přímořských destinací je Řecko. Krásné pláže, romantické západy slunce, všechno nahrává tomu, že si svůj velký den opravdu užijete. Oblíbený je ostrov Santorini, který se nachází v Egejském moři. Další z řeckých ostrovů, které jsou jako stvořené pro uspořádání svatby, jsou Zakynthos, Thassos nebo Rhodos, ale vybrat si můžete i z jiných míst, jež oplývají krásou a romantikou.

Jestli toužíte po opravdové exotice a máte na svůj velký den připraven větší finanční obnos, nezapomenutelným zážitkem bude jistě svatba na Mauriciu, Maledivách nebo Seychelách.

Svatba v zahraničí může být způsob, jak konečně na chvíli vypnout a soustředit se jen jeden na druhého, užít si každý okamžik a na oplátku získat nezapomenutelné zážitky na celý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>