Neodolatelný Orebič

Dostupná a velmi oblíbená země Chorvatsko láká ročně mnoho návštěvníků. Chorvatsko se může pochlubit stovkami krásných letovisek. Jedním z oblíbených míst, kam můžete zavítat, je právě Orebič. Město se nachází na poloostrově Pelješac, přesněji v jeho jihozápadní části a leží jižně od Makarské.

Korčula, je atraktivní ostrov, který se nachází naproti Orebiču a najdeme zde kromě jiného i velmi hodnotné památky. Nejen architektonické. Jednou za rok, na oslavu půl roku, což je 29.6. se zde koná velký karneval, který stojí za to vidět! Na Korčulu se dostanete lodičkou nebo trajektem, která z Orebiče v pravidelný čas odplouvá. Azurové moře, úchvatná příroda a přátelští lidé i takto se dá Orebič definovat. Nejvyšší horou je zde horský masiv Sveti Ilja, který měří 961 metrů a právě nad Orebičem se vypíná. Čistý vzduch je zde samozřejmostí a tak je pobyt zde vhodný i pro astmatiky, či osoby s dýchacími obtížemi.

Co se pláží týče, tak zejména oblázkovými se okolí městečka může pochlubit. Avšak známá pláž Trstenica je  písčitá a velice oblíbená, zejména u dětí! Pláže disponují pozvolným vstupem do vody a uchýlit do stínu se můžete pod borovice, které na plážích najdemei.  Kolem pláže vede cestička a tak zejména cykloturistika se může stát dokonalým výletem za poznámím Orebiče a jeho okolí.

Ve večerních hodinách se každý zabaví po svém. Mladší lidé najdou zalíbení v diskotékách, které jsou u pobřeží a ti starší mohou navštívit například restauraci, či nějakou z místních kaváren. Doporučuji ochutnat nějakou z místních specialit nebo darů moře! Tak, jak pokrmy dokáží upravit zde, se vám doma určitě nepodaří.

Ubytování najdete v apartmánech, hotelích, penzionech nebo v kempech. Chvorvaté jsou pohostinný národ. Jsou přátelští a rádi s čechy komunikují. Jejich oblíbený nápoj Rakija vás určitě nenechá chladnými. Jedná se o pálenku, která je právě pro Chorvatsko tolik typická. Orebič vás zkrátka dostane a budete se sem rádi vracet.

One thought on “Neodolatelný Orebič

  1. Hanka32

    Díky za tip. Do Chorvatska plánujeme jet toto léto, akorát jsme si ještě nevybrali, na jaké místo přesně pojedeme. Takže mně tento článek rozhodně inspiroval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>