Korčula, ostrov, kde to žije!

Kdo navštívil Chorvatsko a vynechal ostrov Korčula, udělal obrovskou chybu! Korčula je ostrov, který je u turistů velmi populární a najdeme jej ve střední Dalmácii. Pověst říká, že Korčula byla založená trójským hrdinou Antenorem a rovněž je pokládána za rodné město Marka Pola. Dům ve kterém zde Marko žil, je označený, takže jej určitě při vaší návštěvě nepřehlédnete. Přímo v centru města, nedaleko Markova domu, je i katedrála sv. Marka. Kadedrála pochází z 15. století a postavena je v goticko-renesančním stylu.

Další významnou a nepřehlédnutelnou památkou jsou dochované hradby se dvěma branami – Mořskou a Pevninskou. Právě nad Pevninskou branou můžete vidět i věž Revelin ve které máte možnost navštívit Muzeum hry Morešky. Opatský palác s klenotnicí, palác Arneriů či kostel sv. Antonína jsou další z památek, které byste neměli vynechat.  Ostrov Korčula je dostupný samozřejmě pouze z moře a tak při návštěvě vás ohromí krásný romantický přístav se spoustou lodiček a velkých jachet. Korčula je ostrov zábavy a veselí. V den půlroku, což vychází na 29.6., se na ostrově konají slavnosti v podobě velkého karnevalu. Karneval je jedním slovem úchvatný! Potkáte lidi převlečené za nadpřirozené bytosti, historické postavy anebo rovnou krále a královnu! Při průvodu městem, hrají účastníci na hudební nástroje a tedy za doprovodu hudby můžete shlédnout představení mažoretek, artistů a nebo se jen tak kochat pohledem na průvod. Věřím, že to pro vás bude zážitek. Vše je večer zakončené hojnou zábavou s živou kapelou na břehu moře. Je legrační sledovat, jak tancuje například Asterix a Obelix, Caesar nebo Smrtka, které nechybí ani kosa.

Kromě karnevalu se můžete těšit na krásné oblázkové pláže, křišťálově průzračnou vodu a nebo na exotický palmový porost. Ve večerních hodinách se vydejte do restaurace, na diskotéku nebo do nějaké místní kavárny. Těchto pohostinských zařízení je tu dost a tak bude těžké si vybrat. Tak, jako po celém Chorvatsku, tak i zde je perfektně čistý vzduch a prostředí, které láká ke sportu! Cyklistika, turistika, potápění, míčové hry, aerobic, ano i toto si na Korčule máte možnost užít! Když už budete mít Korčulu okoukanou, tak se jednoduše lodičkou vydejte na nějaký z protilehlých ostrovů nebo na poloostrov Pelješac. Tento poloostrov je dostupný přes Pelješský kanál a plavba na lodičce bude rovněž dokonalým zážitkem!

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

One Response to Korčula, ostrov, kde to žije!

  1. Jana G. says:

    Když jsem byla na dovolené v Chorvatsku, navštivili jsme i tento ostrov. Korčula je nádherné místo a rozhodně stojí za to se sem zajet podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *