Milotice, zámek, který stojí za to, vidět

Pokud chcete navštívit krásný český zámek, tak Milotice mohou být tou správnou volbou. Tento úchvatný klenot se nachází na Kyjovsku u stejnojmenné obce Milotice a zámek je postavený v barokním stylu.

Vodní tvrz, která zde původně stávala, byla v 16. století přestavěna na renesanční zámek. V polovině 18. století byl zámek přestavěný do dnešní podoby. Vodní příkop zde zůstal jako pozůstatek bývalé vodní tvrzi a tak jej můžete při prohlídce rovněž navštívit.

Nádherné prostory, kterými se Milotický zámek může pochlubit, jsou zpřístupněny veřejnosti. Dřevěná obložení, originální malby a tapety zaujmou na první pohled. Součástí zámku je i překrásná zámecká kaple. Nádherné fresky budete určitě také obdivovat a současně si užívat pohádkovou atmosféru, která zde panuje. Nejznámější jsou asi schody před zámkem, které jsme mohli vidět ve spoustě pohádek.

Milotické rybníky neodmyslitelně k zámku patří. Procházka okolo nich se tak stane romantickým zážitkem a čápi, kteří rybníky také navštěvují, vám třeba budou dělat společnost. Rovněž procházka parkem, který má vždy dokonale posekaný trávník, bude pro vás jistě krásným zážitkem. První písemná zmínka o parku je již z roku 1611. Zahrada je perfektně začleněná do přírody a tak ráz krajiny zůstává dokonale sladěný.

Tento zámek má otevřeno od dubna do října a za vstupné dá dospělý 100,-.  Na milotickém zámku si můžete udělat i svatbu! Jen vybrat termín, nemusí být snadné, jelikož o svatby zde, je poměrně velký zájem. Obřady jsou v zámecké oranžerii a odtud budete mít výhled na barokní zahradu.

Pokud budete mít zámek prohlídnutý a budete se zajímat o další krásy Kyjovska, pak vaší další zastávkou může být Písečný rybník, přírodní rezervace Horky nebo například Šindelny, což jsou vinné sklepy.

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *