Metalové putování Mladou Boleslaví – díl II.

Pro ty z vás, které předešlá porce informací neunavila, je zde další díl:


Zastavení sedmé: Staroměstské náměstí

Stará radnice se svým honosným vzezřením osloví každého milovníka historie. Nahlédnout můžete i do tajemství radničního podzemí, nebo se pokochat výhledem z věže.

Zastavení osmé: Městský palác a Staré Město

Seznamte se s domovními znameními Starého Města, morovým sloupem a historií Templu – pozdně gotického paláce.

Zastavení deváté: Boleslavský hrad

Poučení vám přinesou informace o této památce významné historické hodnoty, o níž máme první zmínky již z poloviny 13. století.

Zastavení desáté: Židovský hřbitov
Jedná se o jeden z největších židovských hřbitovů na našem území. Můžete spatřit pozůstatky prvního mladoboleslavského kostela nacházející se poblíž, na hřbitově se pak seznámíte s historií a informacemi o slavných osobnostech zde pohřbených.

Zastavení jedenácté: Zimní stadion

Nejen o samotném stadionu, ale také o lesoparku Štěpánka, na jehož území se stadion nachází, se dočtete na panelu zde umístěném. Park byl založen již koncem 19. století a od té doby okouzluje svojí krásou a láká na nepřeberné možnosti sportovního vyžití.


Zastavení dvanácté: Kostel svatého Havla

Dostane se vám informací nejen o samotné historii kostela, která se píše již od první poloviny 16. století, ale také o slavných osobnostech, které zde nalezly místo svého posledního odpočinku.

Pro ty, kteří by ještě neměli dost, nabízí okolí Mladé Boleslavi další možnosti k potěše výletníkových očí.
Za jednu z nejkrásnějších staveb loretánského typu je kupříkladu považován areál lorety v nedalekých Kosmonosech. Děti jistě ocení půvab historických hraček, zejména holčičky budou nadšené z celorepublikově největší sbírky pokojíčků pro panenky. Novinkou zdejšího muzea je expozice hraček pro dospělé z Japonska a sbírka origami.
Z historických objektů se nabízí k návštěvě zámek Mnichovo Hradiště se svými třemi prohlídkovými okruhy či zřícenina středověkého hradu Michalovice s impozantní kamennou nakloněnou k jedné straně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>