Kam vyrazit letos na dovolenou?

Prožít slunečnou a teplou dovolenou v létě by si přál snad každý z nás. Jenže vzhledem k našim klimatickým podmínkách, které v naší zemi panují, není během léta počasí, které bychom si představovali. Zároveň nemáme ani moře, po kterém mnozí čeští turisté touží. Proto hledáme jiná místa, kam bychom mohli za teplem a sluncem vyrazit, kde bude možné procházet se bosí po pláži, jen tak v lehkém oblečení. Tyto představy lze rozhodně realizovat a pakliže hodláte letos na dovolenou do zahraničí vyjet, pak si vyčkejte na last minute, které jsou vždy cenově výhodnější.

Po celé planetě je spoustu krásných, teplých míst, kde lze strávit příjemnou dovolenou u moře. Některé jsou finančně náročnější, některé jsou však i pro naše poměry velmi dostupné. Podívat se můžete třeba do Egypta, Bulharska nebo Řecka. Zrovna tyto tři země patří mezi jedny z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších míst pro strávení letní dovolené. Pojďme si tedy o nich říct něco více.

Egypt je pro české turisty spojen s luxusními hotely, krásnými plážemi, mořem, ve kterém lze obdivovat mnoho pestrobarevných rybiček a také dávnou a lákavou historií. Kdy by nechtěl vidět pyramidy, sfingy a další památky tehdejších faraónů a vládců. Dá se říci, že je tato země plná tajemna a to je pro mnohé turisty velmi lákavé. Pokud využijete last minute Egypt, pak se můžete do Egypta podívat již od 6 999 Kč v závislosti na termínu, hotelu, destinaci, stravě a dalších parametrech. Mezi nejznámější egyptská letoviska patří Hurgada a Sharm El Sheikh, ale zavítat můžete i do jiných destinací. Co se týče výletů a zážitků, doporučujeme využít potápění, protože egyptské moře je ideální pro pozorování mořského světa. Určitě můžete vyrazit do pouště na čtyřkolkách nebo na velbloudech. A nesmíme zapomenout na fakultativní výlety do historických míst.

Egypt

Pokud se zaměříme na Řecko, řada turistů zde jezdí zejména kvůli nádherné přírodě a průzračnému moři. V rámci last minute Řecko můžete poznat již za pouhých 1369 Kč. Tuto cenu nabízí cestovní kancelář NewTravel. Jestliže se do Řecka dopravíte sami a stravovat se budete v místních restauracích či si budete jídlo připravovat, což není nic neobvyklého, pak vás pobyt v této zemi na jednu osobu vyjde opravdu na zmíněnou částku. V Řecku jsou nejkrásnější pláže v Evropě, které jsou čisté a upravené. Dá se říci, že pokud chcete poznat exotiku za nízkou cenu, pak je Řecko tou nejlepší volbou. Řecko disponuje několika ostrovy, z nichž si každý vybere ten, který jej něčím zaujme. Bohatá je i historie Řecka, takže i milovníci památek si přijdou na své. Nesmíme zapomenout na vynikající řeckou kuchyni. Ochutnat můžete např. řecký gyros, sýr feta, tzatziki nebo řecký salát.

Řecko

Rádi bychom se zmínili ještě u Bulharsku, které patří rovněž k velmi navštěvovaným zemím. Bulharská letoviska jsou situována do východní a jižní části země, které obklopuje Černé moře, které je velice teplé a čisté. Ač není draho v Řecku, v Bulharsku jsou ceny ještě o polovinu levnější. Zejména ženy budou nadšené z místních trhů, které jsou přeplněny luxusním oblečením a módními doplňky. Každá žena si zde bude připadat jako v sedmém nebi. Budete totiž u moře, poznáte opravdovou exotiku a ještě si budete moci odvést spoustu nových hadříků do svého šatníku. Za levno zde můžete i cestovat a poznávat místní přírodu, města, domorodce a kulturu. Bulharsko má rozhodně své kouzlo. Využijte ideálně last minute Bulharsko, protože zde budete moci odletět za částku již od 8890 Kč. Strava není v této ceně zahrnuta, protože se vám často ani nevyplatí stravování v hotelu. V Bulharsku je totiž jídlo velice levné, mnoho českých turistů se stravuje na vlastní pěst a volí právě tuto možnost.

Bulharsko

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

One Response to Kam vyrazit letos na dovolenou?

  1. David says:

    Já se letos chystám poprvé vyrazit do Řecka, kde jsem i přes mega oblibu Čechů nikdy nebyl. Kam by jste mi poradili jet? Destinací tam je hodně a netuším, jakou zvolit a proč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *