Dovolená v autě je hitem letošního roku

vestavba do auta

Jelikož na dovolenou v zahraničí to řada lidí nevidí, přemýšlí nad dovolenou v České republice. Netouží však po té klasické, kdy se ubytujete v chatě nebo na hotelu, odkud pak cestujete dál a každý den se vracíte. Řada lidí touží po nevšední dovolené, kterou by strávili v autě a každý den by tak spali naprosto jinde. Dovolená v autě, kde se nachází vestavba do auta, se tak letos označuje za hit letní sezony. Tomu se ostatně nelze divit, Češi si dovolenou neodepřou a proč se uchylovat k tradiční dovolené, která by nebyla tak svobodná, volná a dobrodružná?

Dovolená v autě přináší volnost pohybu a jedno velké dobrodružství

Uvažujete také nad tím, že letos svou dovolenou strávíte na kolách vozidla? Jak jsme zmínili, dovolená v autě přináší především volnost pohybu. Je to synonymum pro jedno velké dobrodružství, během kterého nejste omezováni otevírací dobou hotelu nebo penzionu. 

Při dovolené v autě člověk poznává svou zemi a okolní krajinu trochu jinak. Zastavit si může prakticky kdekoli se mu zlíbí, jeho itinerář se mění každou minutu. 

Má dovolená v autě i nějaká negativa?

Bohužel ano. Ani dovolená v autě není vždycky růžová. Například to není způsob cestování, který by byl nějak výrazně levnější než jiný způsob dovolené. Právě naopak. Dovolená v autě se může prodražit, pokud si dopředu nevyhledáte výhodné kempy, ve kterých zaparkujete a ve kterých strávíte noc. Aktuálně existuje celá řada takových kempů, ve kterých můžete přespat, ale samozřejmě je levnější alternativou pronajmutí pozemku nebo louky. Oproti bydlení v kempech je to o několik stovek levnější a člověk tam má své soukromí a pohodu. 

Při dovolené v autě se musí také dbát na váhu vozidla. Vestavba něco váží, stejně tak barely plné vody, které máte s sebou. Je velice důležité, abyste nepřekročili celkovou stanovenou a povolenou hmotnost vozidla. Zatímco u nás se to moc neřeší, velké problémy by mohly nastat například v Německu nebo v Rakousku, kde při kontrolách probíhá i vážení vozidel.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování and tagged . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *