Do Švédska se zamilujete, ale musíte ho nejdříve navštívit

Zaznamenali jste, že se do centra pozornosti dostávají severské destinace? Že by snad Čechy omrzelo moře a válení se na prosluněné pláži? To jistě ne, ale chladnější sever má své osobité kouzlo, které uhrane téměř každého cestovatele. Možná jste doposud o dovolené ve Švédsku ani neuvažovali, ale to se jistě znění poté, co dočtete tento článek. Prozradíme vám, proč je tato země tak atraktivní.

Ze zimy nemusíte mít obavy

Co když ve Švédsku zmrznete? To určitě ne – trajekty do Skandinávie nepřeváží jen otužilce. Ačkoliv v severní Evropě panují poněkud vyšší teploty, během roku jsou rozhodně přijatelné. Když si s sebou přibalíte vhodné oblečení, nebudete zimu vnímat nijak intenzivně. Mimo to vás bude hřát pověstná vlídnost Švédů. Ne nadarmo se o nich traduje, že jsou nejveselejší lidé na světě.

Na to abyste se třásli zimou, nebudete mít čas ani myšlenky. Vaše smysly se budou soustředit na jedinečné zážitky – třeba na unikátní polární záři, kterou v takovém Chorvatsku či v Itálii opravdu neuvidíte.

trajekty do Skandinávie

Stoprocentně čistá příroda

Trajektem do Švédska míří milovníci netknuté přírody. Jistě jste již viděli množství snímků s uhrančivými i přírodními scenériemi. Až dorazíte na místo, budete mít dojem, že si zde matka příroda pohrává s Photoshopem. Švédská příroda je jedním slovem nádherná, a to nejen v rezervacích – Švédové si životní prostředí hýčkají také v bezprostřední blízkosti svých obydlí. V každém případě se připravte na spoustu nezapomenutelných pohledů na úchvatné přírodní scenérie.

Trajektem do Švédska

Nejlepší lidé na světě?

Kdyby se obyvatelstvo hodnotilo podle přátelského chování, ekologického smýšlení a kreativity, Švédové by jistě získali jedno z prvních míst. Umí si užívat života, cizince vítají s otevřenou náručí a neznají nudu. Co na tom, že žiji v chladnějších podmínkách – Švédsko tento nedostatek kompenzuje tolika výhodami, že nemají jediný důvod ke stěhování. Ale to můžete poznat na vlastní kůži. Stačí si rezervovat trajekt.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování, Evropa and tagged , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *