Chystáte se pod mořskou hladinu? Kromě neoprenu budete potřebovat vhodné pojištění!

Absolvovali jste kurz a chystáte se na vytouženou dovolenou, v rámci které strávíte většinu čas pod hladinou moře? Pak vám jistě nemusíme připínat, že bez vhodně zvoleného pojištění není vhodné potápění absolvovat. Anebo vám snad něco uniklo?

V minulosti to neměli příznivci přístrojového potápění s pojištěním vůbec snadné. Sport bylo poměrně okrajovou záležitostí a odpovídala tomu i nabídka pojistných produktů. V současné době se během dovolené každoročně potápí desítky tisíc českých turistů a tisíce jich míří do exotických destinací. 

Potápění

Některé pojišťovny na trend zareagovaly a do nabídky zařadily dostatečně kvalitní pojištění pro potápěče s odpovídajícím rozsahem krytí. Přesto byste měli při výběru konkrétního produktu přemýšlet a vybrat si správnou variantu.

Potápění sice nepatří mezi nejrizikovější sporty, ale přesto při něm dochází k mnoha více či méně závažným zraněním. Pojišťovny jsou si rizik vědomy, a proto si zájemci o pojištění musí zaplatit něco navíc. 

Bez ohledu na značné množství potápěčů mají mnohé pojišťovny příliš přísné limity. V praxi narazíte například na omezení maximální hloubky do 30 metrů. A některé pojišťovny dokonce umožňují pouze ponor do 10 metrů, jinak pojištění pozbývá platnosti. K výjimkám patří ERGO pojišťovna, která má ve své nabídce dvě varianty pojištění pro potápěče.

pojištění pro potápěče

Rozhodujícím faktorem bývá způsob potápění – respektive plánovaná hloubka ponoru. Pokud se máte v plánu držet pod hladinou, bude vám stačit připojištění pro potápění do 40 m hloubky. V opačném případě zvolte připojištění pro potápění v extrémních podmínkách.

Berte však na vědomí, že vás mohou spodní proudy snadno zatáhnout do větší hloubky, než na jakou se vztahuje vaše pojištění. Dojde-li ke zranění, pojišťovna vám může zkrátit plnění, případně kompenzaci zcela zamítnout.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *