Antické památky středomořské oblasti

Možná je jedním z vašich důležitých kritérií pro letní dovolenou, aby bylo neustále co objevovat. Mnoho lidí se rádo baví o dovolené cestami po památkách, poznáváním. Některé oblasti jsou k tomuto lépe určené, než jiné. Jedná se hlavně o země s množstvím bohaté historie, která jim zanechala dostatek zachovalých památek z těchto dob.

Kam vyrazit za památkami

Z turistických destinací, které jsou velice bohaté na historické památky, vás určitě jako první napadne Řecko. Velká a významná antická říše, která oplývala vzděláním a dala světu velikány filosofie, divadla i řečnictví, o kterých se dodnes učí na kolách. Kromě toho je také plná dnes už klasických mýtů a bájí, z kterých byste také nejspíš dokázali minimálně jednu jmenovat.

Do Řecka se proto jezdí nejenom za krásnou a malebnou krajinou, architekturou a vynikající řeckou kuchyní. Turisty sem láká možnost podívat se na místa, kterými doslova procházely dějiny. Jistě že k dovolené nebo last minute v Řecku patří také koupání v moři. Doporučit jde kromě pevniny také některý z mnoha řeckých ostrovů a ostrůvků, které nabízejí větší soukromí a jsou velice malebné, přičemž i na nich můžete najít dostatek antických nalezišť.

Běžně by člověka napadl jako místo bohaté na historické památky také Egypt. My ho ale protentokrát necháme bokem a jako další nesmírně bohatou zemi na antické památky uvedeme Turecko. Že byste to nečekali? Turecko má ovšem překvapivě možná ještě více památek, než samotné Řecko. Velkou koncentraci byste našli hlavně na západním pobřeží, které je blízko řeckých ostrovů. Antika ale zasáhla až hluboko do středu Turecka. Proto máte-li možnost, zkuste si zajet na dovolenou do Turecka do oblasti Egejské riviéry a rozhodně nezapomeňte navštívit Efes s velmi rozsáhlým komplexem odkrytých antických budov a ulic. Efes býval významný přístav, který se ovšem naplaveninami od moře postupně vzdaloval a dnes už leží několik desítek kilometrů od pobřeží. Za zmínku stojí taky Bodrum, který byl dříve znám jako Hallikarnass. Výhodou této turistické destinace také je poměrně nízká cena. Některé last minute do Turecka seženete i se stravou na týden kolem deseti tisíc korun.

Sdílet článek

This entry was posted in cestování. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *