Vzhůru na Sněžku nebo do ZOO

České pohoří s nejvyšším vrcholem na severu Čech nabízí fantastickou dovolenou s mnoha zážitky. Připravte se na dovolenou snů a přitom se nebudete muset učit cizí řeč, přehnaně šetřit, popřípadě se ochudit o fascinující panoramatické výhledy či setkání s exotickou zvěří. Užijte si tuzemskou dovolenou po trase  z Krkonoš až do Dvora Králové a objevte skvosty naší země.

Dovolená v Krkonoších

Plán na dovolenou kdykoliv v roce

Dovolená v Krkonoších není pouze o výšlapu na Sněžku. Jednak lze využít zdejší lanovky, která vám umožní za dobrého počasí dohlédnout až za hranice k sousedům, popřípadě se nabízí adrenalinové koloběžky. Do Krkonoše se vyplatí zajet kdykoliv během roku. Čekají vás dlouhé túry i stezky pro rodiče s dětmi a v neposlední řadě dechberoucí příroda. Odpočiňte si od městského ruchu a načerpejte energii právě tady, kde se skvěle najíte a užijete si spoustu zábavy ve vodě, na souši i ve vzduchu. Pár kilometrů od Špindlerova Mlýna leží Jilemnice, podkrkonošské město v okrese Semily. Město Jilemnice je často označováno jako brána do Krkonoš. Cenově dostupné ubytování v Jilemnici vám umožní nahlédnout do malého romantického městečka, kde se báječně najíte a  potkáte velmi milé lidi a kousek od města si odpočinete třeba v přírodním koupališti Vejsplachy či provětráte lyže ve ski areálu Benecko.

Dvůr Králové, perla mezi městy

Kdo zavítá na sever republiky, si rozhodně nesmí nechat ujít návštěvu Dvora Králové. Dominantou celého města je zoologická zahrada s vyhlášeným safari. Ubytování ve Dvoře Králové nad Labem je dobré rezervovat dopředu, především pak v letní sezóně, kdy spousta rodin vyráží nejen za zvířaty, ale stejně tak za Křížovou cestou 21. století či Braunovým Betlémem. Kdo využije delšího ubytování, najde si zajisté dostatek času na Čertovy hrady, přehradu Les Království či Bílou Třemešnou nebo hrad Pecka. Dvůr Králové je posetý upravenými cyklostezkami a naučnými stezkami pro rodiny s dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>