Dovolená u moře? Chorvatsko u Čechů stále vede!

Konečně je tu čas letních dovolených. Volné dny lze strávit různě – turistikou po horách i odpočinkem na břehu moře. Záleží na každém, co si vybere. Mez tradiční letní zahraniční destinace patří už dlouhá léta Chorvatsko. Proč právě tato země je tolik mezi Čechy oblíbená?

ubytování v Dalmácii

Z Čech až k Jaderskému moři po vlastní ose

Jaderské moře v Chorvatsku oceňuje spousta turistů i z České republiky. Je pro ně výhodné i proto, že se k němu mohou dopravit po vlastní ose. Kdo rád řídí a nevadí mu ani dlouhé trasy a noční přejezdy, je pro něho tato jihoevropská země ideálním místem pro strávení příjemných dnů lenošením u vody. Vedle opalování je možné se věnovat také vodním sportům. A ti, kteří rádi chodí a poznávají neznámý kraj, si mohou udělat výlet do blízkého okolí. V Chorvatsku je na co se dívat.

Dalmácie patří mezi turisty oblíbené oblasti

Ubytování v Dalmácii poskytuje prostor pro prozkoumání tohoto koutu Chorvatska. Dalmácie je poměrně hornatá, tudíž si na své přijdou i milovníci turistiky. Není třeba přece jen ležet u vody. Někdy to chce si obout sportovní obuv, vzít si s sebou dostatek pití a zásobu jídla a vyrazit zdolávat zdejší kopce, z jejichž vrcholků je krásný rozhled do okolí.

Už jste byli někdy v Zadaru?

Mezi významná chorvatská města patří také Zadar, jehož historie sahá až do 9. století př. n. l. Býval římskou kolonií, byl po správou Byzance, patřil i do Habsburské říše, po 2. světové válce se stal součástí Jugoslávie, později pak samostatného Chorvatska. V polovině minulého století zde začal čilý turistický ruch, jenž pokračuje do dnešních dní. Ubytování v Zadaru je tedy příležitostí poznat toto město a jeho okolí podrobněji. K Zadarské župě patří i ostrov Pag, na němž leží i stejnojmenné město, které udržuje partnerské kontakty se Slavkovem u Brna. Apartmány v Pagu poskytují prostor pro strávení klidné dovolené na břehu Jaderského moře.

2 thoughts on “Dovolená u moře? Chorvatsko u Čechů stále vede!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>