Co navštívit přímo na Karlštejně a v jeho okolí?

Karlštejn je nejslavnější český hrad, který byste měli alespoň jednou za život navštívit. Jde o nedílnou součást naší historie, ale také kultury. Hrad postavil král a císař Karel IV. podle architekta Matyáše z Arrasu. Prohlídka hradu bude velmi zajímavá, ale neměli byste zapomínat ani na jeho okolí. Můžete si zde totiž užít skvělou dovolenou i výlety.

Co musíte vidět?

Gotický hrad je ideálním místem pro rodinný výlet. Při prohlídce si můžete užít hned několik okruhů, které vás provedou po celém hradě. Na prohlídku celého hradu potřebujete 180 minut a 1600 Kč. Exkluzivně se můžete podívat také do kaple večerního Karlštejna nebo si hrad projít v noci. To bude nezapomenutelný zážitek. 

Ze základních okruhů máte na výběr:

  • císařská rezidence Karla IV.,
  • Karlštejnské hradní kaple,
  • vyhlídka z Velké věže.

Přírodní zázraky v okolí

Hrad není jedinou atrakcí, kterou v této oblasti najdete. Na dovolenou zvolte penzion Karlštejn, ze kterého můžete vyrážet do okolí. Český Grand Canyon najdete přímo u této obce, stejně jako vápencový lom Malá Amerika. Tato dvě místa budou vypadat nádherně na fotkách a užijete si ničím nerušený klid a čistou přírodu.

V blízkosti se můžete podívat také na lom Mexiko. Děti jistě potěší Rekreační park a safari Karlštejn. Jestli milujete zvířata, bude se tam líbit celé rodině. Na milovníky turistiky čeká cesta Vojty Náprstka z Berouna na Karlštejn, která má asi 13 kilometrů. Velkou zajímavostí je také turistický okruh Karlštejnské šachy, na kterém potkáte velké šachové figurky. A zároveň prozkoumáte místní okolí.

Výlety, které si zamiluje celá rodina

Chcete si udělat výšlap nebo poznat další památky v okolí Karlštejna? Udělejte si výstup na Plešivec. Tato trasa vás zavede z Jinců do Lochovic a potřebujete na ni alespoň polovinu dne. Je dlouhá asi 15 kilometrů. Jestli máte rádi film Vesničko má, středisková, můžete vyrazit do vesnice Křečovice. Nachází se asi hodinu autem od Karlštejna. A podíváte se do vesnice, kde se tento slavný film natáčel.

One thought on “Co navštívit přímo na Karlštejně a v jeho okolí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>