Za hranice všedních dní

Máte dojem, že už jen těžko zvládáte každodenní nápor pracovních povinností a drobných rodinných stresů? Chcete prostě vyrazit za hranice všedních dní? Tak už přestaňte váhat a vydejte se do USA na známý Rhode Island.
Běh století se zde zachoval v podobě mnoha památek, jejichž největší koncentraci naleznete v historickém městě Newport. Obdivovat budete jak koloniální domy ze sedmnáctého století, tak i kostely a velkolepá panská sídla. Atraktivní bude pro vás i návštěva hlavního města Providence, které opět disponuje mnoha historickými pamětihodnostmi a bohatou nabídkou možností pro kulturní vyžití. Ale nemusíte směřovat jen do nejdůležitějších center života na Rhode Island. Množství památek, desítky muzeí a divadel jsou roztroušeny po celém ostrově. Velkou tradici zde má divadelní umění, a to jak ve své tradiční podobě, tak i v alternativních formách. Na své si přijdou i milovníci hudby a tance, nabídka a činnost mnoha kulturních organizací je nepřeberná.
Ti, kteří si chtějí opravdu dokonale relaxovat tělo i duši, ocení zcela jistě pohodu mnoha zdejších pláží a možnost užít si dosyta plavání v moři.
Objevte půvab nedotčené přírody na Block Island, kam se snadno dostanete trajektem z rybářské vesnice Point Judith. Tento ostrov se nachází mimo pobřeží Rhode Island a nabídne unavenému cestovateli mnoho pláží, azurové moře a ohromující scenérii zátok a útesů. Tato lokalita se vyvíjela velmi pozvolna a není tak zatížena velkou výstavbou a shonem klasických dovolenkových letovisek. Na své si přijdou jak příznivci turistiky, tak i cyklisté a rodiny s malými dětmi. Oblíbenou atrakcí je pozorování hnízdících ptáků, gourmety plně uspokojí nabídka lokálních specialit konzumovaných v uvolněné atmosféře. Únik do panensky čisté přírody vám nabízejí i další části ostrova.
Kupříkladu Blackstone Valley je oblastí známou jak milovníkům rekrace v čisté přírodě, tak i těm, kteří obdivují zachovalé historické památky.
Na mnoha místech lze vidět pozůstatky historie místního průmyslu, který se soustředil okolo řeky.
Za prací sem přicházeli francouzští, kanadští, irští, italští a portugalští přistěhovalci, kteří zde zanechali nesmazatelné stopy svých kultur i tradičních pochoutek, které můžete ochutnat i vy.

 

Sdílet článek

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *